همکاری مردم با ستاد کرونا برای مهار موج سوم ضروری است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: مشارکت مردم و همکاری آن‌ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور مقابله با شیوع کرونا و مهار موج سوم این بیماری خطرناک لازم و ضروری است.

محبت جمالی نیا روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مکان های عمومی سرپل ذهاب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از امروز تمامی اصناف و بازار شهرستان به استثنای مغازه های اغذیه فروشی، عرضه مرغ، گوشت و نانوایی ها تعطیل است و در بازدیدی که صورت گرفت این مهم به خوبی رعایت شده بود.

وی اظهار داشت: همچنین ادارات و دستگاه های مختلف به غیر از ادارات خدمات رسان آب، برق، گاز و مخابرات و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی و آزمایشگاهی در شهرستان به مدت یک هفته تعطیل است و این تصمیم توسط ستاد کرونا با توجه به نگرانی افزایش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری اتخاذ و اجرا شده است.

 نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: از مردم، نیروی انتظامی، هلال احمر، شهرداری، فعالان اجتماعی به خصوص  رسانه ها و سازمان های مردم نهاد فعال حوزه اجتماعی تقاضا می شود در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خطرات جدی کرونا مشارکت لازم داشته باشند.

جمالی نیا اضافه کرد: مردم باید به شعار در خانه ماندن جامعه عمل بپوشانند ضمن اینکه تمامی آیین های تجمعی و مجالس عزا شادی نیز در شهرستان سرپل ذهاب تعطیل شده است.

وی گفت: وضعیت شهرستان متاسفانه پرخطر و ویروس کرونا در کمین همه افراد است از این رو تنها راه ریشه‌کنی و کاهش موارد ابتلا در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است.

 سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

۸۴۹ نفر مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، گفت: هم اکنون ۸۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

«مهدی محمدی» روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اکنون تعداد ۱۳۶ نفر از بیماران، بدحال بوده و در بخش‌های آی‌سی‌ یو تحت مراقبت هستند و ۴۰ نفر با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

به گفته او، ۳۲ درصد از این بیماران در شهرستان‌های استان و ۶۸ درصد نیز در شهر کرمانشاه بستری هستند.

وی در ادامه در مورد آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز گذشته، گفت: در این مدت ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۳۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند. 

سرخط اخبار استان‌ها