فعال سیاسی بوشهر: هتک حرمت نافی انسجام و توسعه است

بوشهر- ایرنا- فعال سیاسی و رسانه‌ای بوشهر گفت: نقد، امری سازنده و مهم و هتک حرمت و توهین نافی انسجام و توسعه است.

علی احمدی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: در این ارتباط مرز میان نقد و هتک حرمت برای کسانی که در صدد اصلاح امور هستند، روشن است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود در این زمینه و تذکر حفظ حرمت‌ها در نقد یادآوری این واقعیت بود که اگر کسی در دل، سودای رونق و توسعه کشور دارد باید از هرگونه توهین و تضییع حرمت‌ها بپرهیزد.

احمدی اضافه کرد: در واقع شاخص تشخیص دغدغه مندان واقعی کشور و کسانی که از بحران سود می‌برند همین مرزبندی است که رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود داشتند.

وی اظهار کرد: جای هیچ تردیدی نیست که بر دولت انتقادهای فراوانی وارد است اما کسانی که حرمت شکنی می‌کنند نه در دل آرزوی آبادانی ایران دارند و نه به نتیجه کار خود می‌اندیشند.

این فعال سیاسی گفت: به طور قطع در این شرایط که کشور دچار بحران‌های کم سابقه‌ای در تاریخ چهل ساله انقلاب است، برخوردهایی که با دولت شد نه وحدت بخش است و نه کمکی به کاهش بحران‌های موجود می‌کند.

احمدی یادآورشد: اما از منظر دیگر سخنان رهبرمعظم انقلاب شاخص خوبی برای مدعیان ولایت مداری است.

این روزنامه نگار بوشهری گفت: باید دید کسانی که به نام حمایت از ولایت هیچ مرزی برای توهین و نفرت پراکنی نمی‌شناسند آیا در ادعای خود صادق هستند و یا آنکه پیروی از رهبرمعظم انقلاب را فقط تا آنجایی که تامین کننده منافع سیاسی‌شان باشد، تمکین می‌کنند.

احمدی یادآورشد: به عنوان یک روزنانه نگار اگرچه بحران ناکارآمدی را در تمام ستوه حاکمیتی به وضح مشاهده می‌کنم اما براین باور هستم که در نقد باید جانب انصاف را رعایت و سهم تمام علل داخلی و خارجی را در بروز بحران‌های موجود مشخص کرد و آنگاه درباره عملکرد دولت به قضاوت نشست.

هجمه‌ها وسیاه نمایی علیه عملکرد دولت این روزها شتاب بیشتری گرفته و بی محابا بر رییس جمهوری و سایر مسئولان دولتی می‌تازند؛ فحش ها، ناسزاها واهانت هایی درقالب نقد در تریبون ها وسخنرانی ها علیه دولت بیان می شود.

تخریب و توهین علیه عملکرد دولت به حدی شدت گرفت که ‌پا را فراتر از مرز اخلاق و ‌آموزه های دینی گذاشت چنانکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا،  چنین رفتارهایی را غیر اخلاقی عنوان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =