۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۸
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84088218
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلان میزبان کنگره شهدای دانشجوی کشور شد

رشت - ایرنا - مسئول سازمان بسیج دانشجویی گیلان گفت: سومین کنگره شهدای دانشجوی کشور سال ۱۴۰۱ در گیلان برگزار می شود.

محمدمهدی نیازمند روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج دانشجویی اظهار داشت: این شهدا به‌ عنوان دانشجوی گیلانی در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کردند و از سوی دیگر چهار شهید مدافع حرم گیلانی نیز جزو آمار شهدای دانشجو محسوب می‌شوند.

وی افزود: با وجود ۱۱۴ شهید دانشجو در گیلان، در طول این ایام نیز یادواره شهدای دانشگاهی، جشنواره‌ های هنری و ادبی و همچنین برنامه‌ هایی همچون تولید محتوا و برنامه‌های نرم ‌افزاری برای گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانشجویان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: آرمان ‌گرایی و مطالبه ‌گری در جنبش دانشجویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امروز دانشجویان می‌توانند نسبت به مسائل مختلف جامعه عمیق‌ تر فکر کنند و در جهت حفظ ارزش‌ها و آرمان ‌ها تلاش کنند همان طور که بسیاری از دانشجویان پیش از انقلاب با راهنمایی روحانیون و روشنفکران جامعه برای نقش‌آفرینی وارد صحنه می‌شدند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گیلان به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به‌ دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) در سال ۱۳۵۸ اشاره و تصریح کرد: این حرکت انقلابی دانشجویان نشان ‌دهنده بصیرت و آگاهی آنان بود که به ‌خوبی اقدامات آمریکا را مورد رصد قرار دادند و صحنه را تشخیص دادند و همین امر موجب تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شد.

وی اضافه کرد: البته دانشجویان در دوران دفاع مقدس نیز نقش‌ آفرینی‌های بسیاری داشتند و پس از آن دوران نیز، دانشجویان در عرصه‌ های مختلف محرومیت ‌زدایی و جهادی مشغول خدمت شدند حتی در بحران کرونا نیز شاهد بودیم که بسیاری از دانشجویان دهه هفتادی و هشتادی با روحیه ‌ای مجاهدانه وارد صحنه مقابله با کرونا شدند.

نیازمند خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان امروز با توجه به حساسیت‌هایی که نسبت به مسائل مختلف جامعه دارند با وحدت و همدلی برای رفع مشکلات وارد صحنه می‌شوند و سعی می‌کنند در موضوعات مختلف به‌صورت تخصصی ورود کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گیلان اظهار کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های روشنگری در فضای مجازی و همچنین برگزاری گردهمایی با حضور دانشجویان در دانشگاه آزاد جزو  برنامه‌های بسیج دانشجویی در این ایام است و همچنین گردهمایی دانشجویی نیز هشتم آبان ماه امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه آزاد رشت برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =