۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84088206
۰ نفر

برچسب‌ها

زنگ پدافند غیرعامل در مدارس مازندران نواخته شد

ساری - ایرنا - زنگ پدافند غیرعامل با شعار مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز و ایران قوی صبح امروز دوشنبه در مدارس استان مازندران نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران اهداف نواختن زنگ پدافند غیر عامل در مدارس را شناساندن وظایف این حوزه به دانش آموزان به عنوان آینده سازان نظام دانست و گفت : به نظر می رسد بسیاری از دانش آموزان ما شناخت درستی با اهداف و برنامه های پدافند غیر عامل ندارند و اصرار بر نواختن زنگ هفته پدافند غیر عامل نیز شناساندن وظایف این بخش به جوانان است.
حمید بخشی افزود : پدافند غیر عامل  سیاست پیشگیرانه و تسهیل مدیریت بحران در سطح ملی است و شیوع ویروس کرونا نشان داده که کشورمان در مدیریت این ویروس نسبت به تجهیزات و امکانات در اختیار توفیق خوبی داشت.
وی گفت : کشور ما در حوزه تاب آوری به مرحله ای از توسعه و پیشرفت در پدافند غیر عامل رسید که توانست در همه گیری ویروس کرونا با همراهی  کادر درمانی و تجهیزات بهداشتی و درمانی تا حد زیادی از آسیب جدی این ویروس به جامعه جلوگیری کند.
بخشی خاطرنشان کرد : در شرایط فعلی نیز برای مدیریت بهتر ویروس کرونا و کنترل این بیماری در سطح ملی و استانی نیازمند همکاری جدی مردم هستیم و با همراهی مردم و تلاش درمانگران این ویروس نیز در کشور کنترل خواهد شد.
وی با اشاره به این که ویروس کرونا محک خوبی برای سیستم درمانی کشور محسوب می شود ، اظهار داشت : بررسی ها نشان می دهد که سیستم مدیریت و درمان ما در مقابله  موفق شده تا جلوی بحران را بگیرد و این سیستم درمانی ما این توان را دارد که بتواند از این پس نیز این ویروس را کنترل کند.
مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران گفت : در استان مازندران در حوزه پدافند غیر عامل ۱۴ کارگروه تشکیل شد و برنامه های این بخش نیز با همکاری این کارگروه اجرایی می شود.
همزمان با شروع هفته پدافند غیر عامل زنگ پدافند غیر عامل به صورت نمادین صبح امروز با حضور مدیران استانی و شهرستان ساری در دبیرستان متوسطه اول فردوسی شهر ساری مرکز استان مازندران نواخته شد.
استان مازندران حدود چهار هزار مدرسه دارد که بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس به تحصیل اشتغال دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =