مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز در این استان به مقدار لازم تامین شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.

رامین صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا افزود: کمبود کالاهای اساسی در استان وجود ندارد  و مردم براحتی می‌توانند کالای مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی اظهارداشت: گرانفروشی و کم فروشی در بازار تحت کنترل و نظارت است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل  با بیان اینکه از سوء استفاده‌های احتمالی در بازار جلوگیری می‌شود، افزود: در حمایت ار مصرف‌کننده و تنظیم بازار مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های بزرگ به قیمت ۱۵ هزار تومان آماده توزیع است.

وی ادامه داد: در نیمه اول سال جاری حدود ۲ هزار و ۹۳۶ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ۱۳۹ میلیارد و ۲۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی استان اردبیل ارجاع شده که بیشتر آنها مربوط به گرانفروشی، عدم صدور فاکتور و نبود درج قیمت می‌باشد.

صادقی اظهارداشت: در این مدت ۱۰۴ هزار و ۲۳۸ مورد بازرسی انجام شده و تیم‌های بازرسی هر روز از اول وقت اداری بصورت ۲ نوبت در سطح عرضه برای کنترل بازار فعال هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با توجه ‌به کثرت تعداد واحدهای صنفی در استان از شهروندان انتظار داریم که همانند بازرسان و ناظران افتخاری این سازمان را یاری کرده و تخلفات صنفی را  گزارش دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی ،نبود برچسب قیمت بر روی کالا، عدم صدور صورتحساب به مشتریان و احتکار کالا مراتب را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت ، معدن و تجارت در اردبیل و شهرستان‌های تابعه گزارش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =