مقاوم سازی، منازل مسکونی زنجان را در برابر زلزله آوج قزوین در امان نگه داشت

زنجان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: خوشبختانه زلزله ۵.۴ ریشتری منطقه آوج قزوین که در برخی مناطق این استان نیز احساس شد، هیچ آسیبی به بناهای تاریخی و منازل مسکونی آن که مقاوم سازی شده بودند، وارد نکرده است.

صفی الله کرامتی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این زلزله که عصر شنبه /سوم آبان ماه جاری/ اتفاق افتاد در مناطق شهری و روستایی شهرستان های ابهر، خرمدره و خدابنده نیز احساس شد و بلافاصله نیروهای تحت امر ستاد مدیریت بحران استان زنجان به حال آماده باش کامل درآمدند.

وی اظهار داشت: بناهای تاریخی این استان در برابر حوادث طبیعی بسیار محکم هستند و از طرفی نیز بسیاری از منازل روستایی، مقاوم سازی شده اند که به حتم این اقدام باعث شد تا منازل مسکونی روستاهای واقع در این سه شهرستان از تخریب در امان باشند.  

کرامتی، یادآور شد: در سال ۸۱ بر اثر تکان های ناشی از این گسل، موجب تخریب منازل روستائیان در مناطق جنوب شهرستان ابهر و  غرب شهرستان خدابنده شد اما با مقاوم سازی صورت گرفته بناهای روستایی، خوشبختانه در زلزله اخیر هیچ خسارت مالی و جانی به مردم این سه شهرستان وارد نشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قریب ۶۰ درصد از منازل مسکونی روستایی استان زنجان مقاوم سازی شده اند که قدرت مقاومت در برابر زلزله های شدید را دارند که انتظار می رود مقاوم سازی ها ادامه یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =