ذخیره روغن خوراکی موجود در زنجان به اندازه ۹ ماه مصرف استان است

زنجان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در زمان حاضر ذخیره روغن مایع خوراکی موجود در زنجان به اندازه ۹ ماه مصرف استان بوده و روند توزیع آن در بازار برای مصرف خانوارها آغاز شده است.

ناصر فغفوری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تولید روغن جامد خوراکی در سطح کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: از دلایل این کاهش، توصیه های بهداشتی برای عدم مصرف روغن جامد و کاهش مصرف آن است که در نتیجه آن کارخانجات نیز به سمت تولید روغن مایع خوراکی رفته اند.  

وی با بیان اینکه روغن جامد خوراکی اغلب در صنف قنادان و نیز در مناطق روستایی به سبب روال عرفی و سنتی مصرف می شود، اظهار داشت: در زمان حاضر برای تامین روغن مایع خوراکی در بازار با توجه به اینکه میزان بالایی از آن در کارخانه جهان موجود است، مشکلی نداریم و ذخیره این واحد تولیدی به تدریج در حال تزریق به بازار است.  

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ذخیره روغن مایع خوراکی موجود در زنجان به اندازه ۹ ماه مصرف استان است و روند توزیع آن در بازار برای مصرف خانوارها آغاز شده است.  

وی تصریح کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده تولیدات روغن کارخانه جهان، با اولویت در داخل استان توزیع می شود و از طریق اتحادیه خواربارفروشان، فاز نخست توزیع انجام شده است.  

فغفوری ادامه داد: به دلیل عطشی که در بازار وجود دارد محصولات توزیع شده در چند روز گذشته، نمودی نداشته ولی در یکی ۲ روز آینده با سرعت دادن به عملیات توزیع، شاهد افزایش عرضه روغن مایع خوراکی در بازار خواهیم بود.  

وی افزود: قیمت روغن خوراکی کارخانه جهان نسبت به دیگر برندها، مناسب است و بسته ۶۰۰ سی سی آن با قیمت زیر پنج هزار تومان عرضه می شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =