اجرای طرح آمران سلامت در کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و راهنمایی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اجرای طرح آمران سلامت از امروز در شهرستان‌های استان آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، پیام جلالی روز دوشنبه اظهار داشت: این طرح در راستای فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئوولان ستاد ملی کرونا در خصوص استفاده از ظرفیت داوطلبان برای مبارزه با ویروس کرونا و به دستور دبیرکل جمعیت هلال احمر انجام می‌شود.

وی، زمان اجرای این طرح را از پنج تا ۱۵ آبان اعلام و اضافه کرد: این طرح با هدف ارائه توصیه‌های لازم به هموطنان و با استفاده از ظرفیت اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر، در معابر پرتردد مراکز شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: در این طرح جوانان و داوطلبان این جمعیت با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارائه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شهروندانی را که بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک، در معابر تردد می‌کنند را به رعایت دستورالعمل‌ها و احترام به سلامت دیگران توصیه می‌کنند.

جلالی با بیان اینکه ضمن توصیه به شهروندان، بروشورهای آموزش پیشگیری از کرونا در میان آنان توزیع می‌شود، تاکید کرد: کنترل و مهار ویروس کرونا در کشور مستلزم توجه جدی به دستورالعمل‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیرضروری در معابر است، بنابراین امیدواریم با همکاری مردم و با اجرای این طرح، مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا در استان و کشور شویم.

جمعیت هلال احمر کردستان دارای ۱۷۹ تیم عملیاتی و ۸۷۳ نفر نیرو در تیم‌های تخصصی سازماندهی شده و ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها