اجرای طرح آمران سلامت از سوی هلال احمر زنجان کلید خورد

زنجان- ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اجرای طرح آمران سلامت به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با شعار" جامعه را به رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت می کنیم"، در این استان کلید خورد.

شهرام میرزایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ویروس کرونا به عنوان اپیدمی عالم گیر در 9 ماه گذشته به بزرگترین دغدغه بهداشتی – درمانی حوزه پزشکی در جهان تبدیل شده است در حالیکه این ویروس بیشتر کشورهای جهان را درگیر خود کرده و تاکنون نیز درمان قطعی یا واکسنی برای آن تولید نشده و تنها راه مقابله با آن تکیه بر پیشگیری و توسعه آموزشهای همگانی است.
وی تاکید کرد: در کشور ما هم با وجود تلاش های قابل توجه و چشمگیر سیستم بهداشتی و درمانی وضعیت شیوع مرگ و میر تاسف بار است و روزانه شاهد سیر صعودی بیماری کرونا هستیم.
 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه مسئولان بهداشتی و درمانی کشور مکرر از شهروندان درخواست رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را دارند، ادامه داد: با توجه به اهمیت قابل توجه موضوع، رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهوری و مسئولان بهداشتی و درمانی رهنمودهای ارزشمندی در خصوص نحوه تعامل دستگاه های متولی، شیوه های پیشگیری، بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود برای کنترل ویروس کرونا بیان کردند. 
میرزایی گفت: در راستای تحقق منویات رهبری و راهنمایی های گهربار معظم له، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی به تدوین شیوه نامه اجرایی طرح آمران سلامت در خصوص کرونا اقدام کرده و این طرح تلاشی برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی – درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا است.
وی خاطرنشان کرد: برهمین اساس نیز طرح آمران سلامت از امروز تا 15 آبان ماه جاری در سطح شهرستان های زنجان، ماهنشان، طارم، خرم دره، ایجرود، زنجان، خدابنده و ابهر اجرایی می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این طرح از ظرفیت جوانان و داوطلبان پرتلاش و همراه همیشگی جمعیت هلال احمر استان استفاده می شود و همه ظرفیت ها نیز در راستای اطلاع رسانی و همراه کردن شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از شیوع کرونا است.
میرزایی تاکید کرد: متاسفانه در برخی مواقع مشاهده می کنیم که شهروندان در سطح شهر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و چنانچه شهروندی به این مهم توجه نداشته باشند اعضای جوانان و داوطلبان مستقر در چادرهای هلال احمر از این افراد درخواست رعایت پروتکل های بهداشتی را می کنند تا نسبت به این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی افزود: در بخش دوم فرمایشات رهبر معظم انقلاب به منظور تحقق منویات معظم له، افرادی که معیشت آنها در نتیجه کرونا دچار مشکل شده هلال احمر با استفاده از ظرفیت خیرین و داوطلبان نسبت به تامین بخشی از مایحتاج بهداشتی و درمانی این هموطنان اقدام خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها