استاندار کرمانشاه: بیماران کرونایی ۸۵۰ تخت استان را اشغال کرده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه از هزار تخت پیش‌بینی شده برای بیماران کرونایی تاکنون حدود ۸۵۰ تخت اشغال شده است، گفت: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و آمار مبتلایان صعودی باشد مجبوریم بیمارستان‌های صحرایی را دایر کنیم.

هوشنگ بازوند یکشنبه شب در گفت و گوی زنده با مردم استان در برنامه استودیو سلامت شبکه زاگرس وضعیت کرمانشاه را قرمز پرخطر دانست و افزود: بیمارستان های صحرایی امکانات بیمارستان معمولی را ندارند و در عین حال به امکانات و تجهیزاتی نیاز دارند که برای ما هزینه سنگینی به بار می آورد.

۶ شهرستانی که از روز دوشنبه تعطیل است

وی با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: با توجه به اینکه استان در وضعیت قرمز پرخطر است به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته ای استان را دادیم.

بازوند ادامه داد: هفت شهرستان کرمانشاه جزء ۴۳ شهرستانی است که در وضعیت قرمز پرخطر قرار دارند و براساس آخرین تصمیمات و به جز مرکز استان، ۶ شهرستان پاوه، جوانرود، اسلام آبادغرب، هرسین، گیلانغرب و سرپل ذهاب از فردا دوشنبه به مدت یک هفته تعطیل است.

مقام عالی دولت در استان کرمانشاه، میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در ۱۰ روز گذشته در کرمانشاه را ۴۲ درصد و پایین تر از میانگین کشوری عنوان کرد و اظهار داشت: راه علاج و درمان کرونا در بیمارستان ها نیست و به رفتار ما و رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد و اگر میانگین رعایت این پروتکل ها را به ۷۰ درصد برسانیم بسیاری از شهرستان‌های ما به وضعیت سفید و نارنجی بر می‌گردند.

وی افزود: ما باید یکی ۲ سال با ویروس کرونا زندگی کنیم و نمی‌توانیم برای مدت طولانی کشور یا برخی از استان ها را تعطیل کنیم کما اینکه بسیاری از کشورهای جهان که به سمت تعطیلی و حکومت نظامی هم پیش رفتند ، مدت زیادی دوام نیاوردند و این تعطیلی ها هم در کرمانشاه فقط برای خروج از حالت قرمز پرخطر است.

بازوند در پایان گفت: مردم کرمانشاه در پیک اول و دوم خوش درخشیدند اما در پیک سوم وضعیت ما بحرانی است و از همه مردم می‌خواهیم پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا هرچه زودتر از وضعیت قرمز خارج شویم و کسب و کارها هم به روال عادی خود برگردند.
۸۴۹ نفر مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان، گفت: هم اکنون ۸۴۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

«مهدی محمدی» روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اکنون تعداد ۱۳۶ نفر از بیماران، بدحال بوده و در بخش‌های آی‌سی‌یو تحت مراقبت هستند و ۴۰ نفر با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

به گفته او، ۳۲ درصد از این بیماران در شهرستان‌های استان و ۶۸ درصد نیز در شهر کرمانشاه بستری هستند.

وی در ادامه در مورد آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز گذشته، گفت: در این مدت ۵۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۳۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

اخبار مرتبط