پدافند غیرعامل اقدامی پیشگیرانه برای حفظ منافع ملی است

بیرجند - ایرنا - سرپرست استانداری خراسان جنوبی گفت: پدافند غیرعامل به عنوان اقدامی پیشگیرانه، مانند چتری منافع ملی و سرمایه‌های انسانی کشور را در برابر تهدیدات کالبدی، سایبری، زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حفظ می‌کند.

ناصر خوش خبر روز یکشنبه در پیامی به مناسبت "هفته پدافند غیرعامل" اظهار داشت: زندگی انسان‌ها همواره با وقوع حوادث و مخاطراتی عجین است که منشأ طبیعی یا انسانی دارند، لذا لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون ماندن از این خطرات احتمالی همیشه مورد توجه و تأکید بوده و هست، به همین دلیل دفاع را ضامن استقلال، آزادی و امنیت یک ملت و حکومت دانسته‌اند.

وی افزود: اصل مهمی که در دو قالب نظامی و غیرنظامی عملیاتی می‌شود و از این بین پدافند غیرعامل یا دفاع غیرنظامی به عنوان اقدامی پیشگیرانه، همچون چتری منافع ملی و سرمایه‌های انسانی کشور را در برابر تهدیدات کالبدی، سایبری، زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حفظ می‌کند.

سرپرست استانداری خراسان جنوبی گفت: نظر به جایگاه رفیع پدافند غیرعامل در مراقبت از امنیت و با عنایت به تأکیدات رهبر معظم انقلاب به این امر حیاتی، می‌طلبد همه آحاد جامعه، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان مرتبط به این علم مجهز گردند و آن را در کلیه برنامه‌ریزی‌ها سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

وی اظهار داشت: در همین راستا هفته پدافند غیرعامل - پنجم تا دوازدهم آبان ماه ۱۳۹۹ - با شعار "مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت انگیز، ایران قوی" فرصت ارزشمندی برای فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان این رویکرد برای کلیه اقشار جامعه است لذا اینجانب ضمن تبریک این هفته به فعالان این عرصه، توفیق روزافزون همگان را در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و فرهنگ‌سازی درخصوص ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل از خداوند متعال مسئلت دارم.

خوش خبر ادامه داد: امید که با رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در کلیه طرح‌ها، پروژه‌ها و زیرساخت‌های توسعه شهری و همچنین مراکز و سامانه‌های مهم و اقتصادی، استان را از هرگونه آسیب مصون داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha