سه طرح درمانی در سیرجان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - سه طرح درمانی با ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز یکشنبه ضمن بازدید از بخش های بستری بیماران کرونایی بیمارستان های امام رضا (ع) و غرضی سیرجان، بخش های آی سی یو و بخش کرونا را با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات کمک خیرین و دانشکده علوم پزشکی با ظرفیت ۱۸ تخت بیمارستانی را افتتاح کرد.

قاسم جان بابایی همچنین بخش ان آی سی یو کودکان را نیز با ظرفیت ۱۳ تخت با صرف ۱۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و بخش شیمی درمان را با ظرفیت هشت تخت و هزینه ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات بخش درمان شهرستان سیرجان افتتاح کرد.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح طرح های درمانی بیمارستان های سیرجان با تاکید بر پرهیز از تجمعات دلیل سفر خود را به سیرجان شرایط بحرانی شهرستان های کرمان، سیرجان و رفسنجان عنوان کرد و افزود: رعایت کردن اصول بهداشتی و پیشگیرانه توسط مردم می تواند شیوع بیماری را کاهش دهد.

جان بابایی اظهار داشت: در شهرستان سیرجان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۴۰ بیمار کرونایی بستری هستند که یک بحران و وضعیت نامناسب است.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت بسیاری از افراد به طور قطع مبتلا به ویروس هستند اما در اجتماع حضور پیدا می کنند که این امر شرایط را بحرانی تر می کند لذا برای قطع سیکل بیماری باید این افراد به هر طریق شناسایی و قرنطینه و دیگران نیز دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و در صورت نیاز در مراکز ۱۶ ساعته قرنطینه شوند.
جان بابایی گفت: دوری از مراسم، مجالس و دور همی ها و در خانه ماندن، استفاده از ماسک و رعایت فاصله های اجتماعی و دستور العمل های بهداشتی می تواند اوضاع را بهبود بخشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان نیز گفت: این شهرستان در حال حاضر با کمبودی در زمینه بستری و درمان بیماران کرونایی روبرو نیست اما رعایت دستور العمل های بهداشتی مقابله با شیوع این ویروس ضرورت اجتناب ناپذیر است.

محمد رشیدی افزود: ظرفیت تخت های بیمارستانی سیرجان هم اکنون تکمیل است و اگر شرایط وخیم تر شود مجبور به تجهیز نقاهتگاه ها هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =