شهرهای قزوین مشمول ممنوعیت گروه‌های چهارگانه کسب و کار کشور نیستند

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین با بیان اینکه در ارزیابی وزارت بهداشت ۴۳ شهر کشور به عنوان مناطق بحرانی کرونا معرفی شده و مشمول ممنوعیت گروه‌های چهارگانه کسب و کار هستند، گفت: هیچ یک از شهرهای استان جزو این گروه‌ها قرار ندارد.

منوچهر حبیبی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در موضوع مدیریت کرونای کشور، ۲ اقدام محدودیت و ممنوعیت برای این حوزه تعریف شده که در بخش ممنوعیت فعالیت‌ها، ۴۳ شهر بحرانی شامل ممنوعیت فعالیت گروه‌های چهارگانه کسب و کار خواهد بود.

به گفته وی، استان قزوین مشمول ممنوعیت فعالیت‌های چهار گروه کسب و کار نبوده و تنها اعمال محدودیت در خصوص آن اعمال خواهد شد.

حبیبی با بیان اینکه فعالیت‌های کسب و کار به چهار گروه تقسیم بندی شده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه وضعیت بحران بیماری کرونا، فعالیت‌  کسب و کارهای شغلی در مناطقی که با وضعیت قرمز روبرو شده‌اند براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی فعالیتی نخواهند داشت.

وی یادآور شد: در استان قزوین و در فعالیت‌های کسب و کار ردیف‌های ۳ و ۴ محدودیت‌هایی اعمال شده که در ستاد کرونا استان مصوب و ابلاغ شده که بر همین اساس مدیران دستگاه‌های اجرایی باید ۵۰ درصد کارکنان خود را در طول روز و به صورت نوبتی، کاهش داده که البته این روند نباید هیچگونه اختلالی در رسیدگی به امور ارباب و رجوع ایجاد کند و ارایه خدمات نیز باید بر روال عادی گذشته انجام شود.

وی ادامه داد: تمامی دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای همچنان به صورت غیرحضوری و مجازی فعالیت خواهند داشت و هیچگونه تجمع، مراسم‌های فرهنگی، مذهبی و همایش برگزار نخواهد شد.

حبیبی تصریح کرد: برگزاری هرگونه مراسم ترحیم، به صرورت عمومی در مساجد و آرامستان‌ها ممنوع و تنها به صورت محدود برگزار و در این راستا، چاپخانه‌ها نیز از هرگونه چاپ آگهی به صورت عمومی منع شده‌اند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین با اشاره به اینکه تالارهای پذیرایی تنها با ۳۰ درصد ظرفیت و آن هم با رعایت اصول بهداشتی می‌توانند خدمات خود را ارایه دهند، افزود: رستوران‌ها و فست فودها نیز خدمات خود را تنها به صورت بیرون‌بر ارایه خواهند داد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =