واکنش معاون شهردار شیراز درباره یک کلیپ: هدف آن، جمع کردن فالوور است

شیراز-ایرنا-کلیپی کوتاه در فضای مجازی منشر شد که راوی مدعی استفاده از مصالح نامرغوب در طرح‌های عمرانی و شهری درحال احداث شیراز بود اما یکی از مدیران شهرداری این کلانشهر گفت که انعکاس این خبرها غیرواقعی و با هدف جمع کردن فالوور (مخاطب) است.

این فیلم کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای، زیرگذر در حال احداث علی ابن حمزه شیراز را نشان می‌دهد که به گفته راوی،جداره آن با سیمان بی‌کیفیت پوشیده شده است.

راوی برای اثبات گفته خود، دست به این پوشش می زند و آن را جدا می کند و می گوید که سرمایه مردم با روش‌های غیراستاندارد و استفاده از مصالح نامرغوب هدر می‌رود.

عملیات اجرایی زیرگذر علی ابن حمزه حدود دو سال است که آغاز شده و برای مدیریت ترافیک محدوده دروازه اصفهان شیراز در حال احداث است و به گفته مدیران شهری با بهره برداری از آن بخش زیادی از مشکل ترافیک منطقه رفع خواهد شد.

شهردار شیراز پیشتر وعده افتتاح این پروژه عمرانی را در مردادماه ۹۹ داده بود اما تاکنون این امر محقق نشده است.

اینگونه که از صحبت مدیران شهری بر می‌آید پروژه زیرگذر علی بن حمزه اکنون مراحل نهایی اجرا را طی می‌کند.

این پروژه که در محور عرفان حدفاصل دروازه قرآن تا دروازه اصفهان واقع شده دارای طول مسیر ۴۲۳ متر و عرض متوسط ۱۶ متر است که یکهزار و ۶۶۴ متر مربع نیز مساحت عرشه پل است.

هدف جمع کردن فالوور بوده است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: کلیپی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده تنها با هدف فالوور جمع کردن انجام شده است.

فالوور یا هوادار و پیرو اصطلاحی است که در شبکه های مجازی کاربرد دارد و بالابودن تعداد فالوور به معنای اعتبار و مراجعات زیاد به سایت یا شبکه مجازی است.

اسماعیل صالحی افزود: ماجرا از این قرار بوده که پیمانکار پروژه زیرگذر علی ابن حمزه با هزینه شخصی حدود ۱۰ مترمربع از جداره زیرگذر علی این حمزه شیراز را به صورت نمونه  سیمان‌کاری کرده و این طرح فقط نمونه کار بود که مورد موافقت شهرداری شیراز نیز قرار نگرفت.

وی ادامه داد: عملیات زیباسازی این پروژه با توجه به اینکه در محدوده دروازه اصفهان قرار گرفته باید با طراحی سنتی و متناسب با بافت منطقه اجرا شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اضافه کرد: چندین طراحی برای جداره زیرگذر علی ابن حمزه صورت گرفته است که طراحی نهایی باید بعد از تصویب در کمیسیون مربوطه اجرا شود.

وی با بیان این مطلب که سازه این عملیات عمرانی جدای از نمای پروژه است،گفت: سازه این طرح عمرانی بتنی است و کلیپی که در فضای مجازی در این مورد پخش شده تنها ۱۰ مترمربع از نمایی بوده که به صورت آزمایشی توسط پیمانکار اجرا شده و در نهایت نیز مورد موافقت شهرداری قرار نگرفته است.

صالحی اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که تور رسانه ای برای خبرنگاران شهری شیراز برگزار شود تا این قشر از پروژه بازدید و مشاهده کنند که نمای این محل هنوز اجرا نشده است و سازه بتنی آن مشخص است.

وی در ادامه با گلایه از برخی برخوردها در فضای مجازی عنوان کرد: مشخص نیست اینگونه رفتار با چه هدفی و شاید هم باج‌خواهی انجام می شود در صورت اینکه محل مورد اشاره برای بازدید و معاینه فنی کارشناسان و رسانه ها آماده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز افزود: شهرداری شیراز از محل بودجه عمومی این شهر هیچ اعتباری بابت اجرای آزمایشی سیمانکاری ۱۰ مترمربع نمای پروژه علی ابن حمزه که کلیپ آن در فضای مجازی منتشر شده هزینه نکرده است.

وی بیان کرد: مردم باید اخبار را از طریق خبرگزاری‌های رسمی و مطبوعات که ‎کار رسانه‌ای را به صورت حرفه‌ای انجام می دهند پیگیری کنند و به گفته ها و خبرهای فضای مجازی هرگز اعتماد نکنند.

جابه جایی تاسیسات زمان بر بود

وی اعلام کرد: چندین طرح برای جداره زیرگذر علی ابن حمزه شیراز طراحی شده که طرح نهایی احتمالا طی یک هفته آینده با تصویب نهایی اجرا خواهد شد.

صالحی با بیان اینکه احداث پروژه علی ابن حمزه شیراز از دو سال گذشته آغاز شده،گفت: فعالیت اصلی در این محل طی یکسال اخیر انجام شده و جابجایی تاسیسات شهری این منطقه از جمله کابل فشار قوی ۶۶ کیلوولتی و لوله آب و تاسیسات گاز زمان زیادی را برد و بعد از آن عرشه پل ایجاد و عملیات خاکبرداری و دیواره زیرگذر نیز انجام شد.

علی ابن حمزه آماده میزبانی از ترافیک است

وی ادامه داد: اخیرا آسفالت این پروژه ریخته و اکنون از نظر ترافیکی آماده بهره برداری است و با تایید پلیس راهور این آمادگی وجود دارد که پروژه زیربار ترافیکی برود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: از نظر ترافیکی پروژه آماده بهره برداری است اما چون کنارگذر در رودخانه خشک وجود دارد در حال حاضر ترافیک چندان فشاری به مردم وارد نکرده است.

وی به موضوع زیباسازی این پروژه تاکید و اضافه کرد: باتوجه به وجود چندین پروژه عمرانی در این منطقه از جمله محور عرفان،خیابان حافظ،قسمت شمالی حرم مطهر علی ابن حمزه(ع) و محور پیاده دروازه اصفهان که بصورت همزمان توسط مناطق مرتبط شهرداری شیراز در حال اجرا است، پیش بینی می شود زیرگذر علی ابن حمزه که در مرحله زیباسازی قرار دارد به همراه این پروژه ها تا ۲ تا ۳ ماه آینده بصورت کامل به بهره برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =