۱۳۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود و میامی شناسایی شد

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۱۳۴ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا در سه روز گذشته در زیر مجموعه این دانشگاه خبر داد.

رضا چمن شامگاه یکشنبه با بیان اینکه شمار مبتلایان این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۴۸۴ تن رسیده است، افزود: طی هشت ماه گذشته ۱۲۲ تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۱۸۳ تن با تشخیص بیماری کووید۱۹ در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۲۲ تن در بخش "ICU" تحت مراقبت ویژه هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه وضعیت کشور در موج سوم همه گیری کرونا نگران کننده است، گفت: بیماریابی در هفته های اخیر در این شهرستان توسط این دانشگاه فعال تر شده که با توجه به آمارها باید تدابیر سخت گیرانه ای در مقابله با شیوع این ویروس اتخاذ شود.

چمن از مردم و مسوولان خواست برای رعایت سلامت جان خود و خانواده و کمک به کادر درمان بار ابتلا، مراجعه و مرگ را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع، گردهمایی ، محفل، دورهمی ، مراسم عروسی و ترحیم کاهش دهند.

به گفته وی باید تمامی نشست های اداری ، مناسبتی از جمله فرهنگی، علمی، مذهبی، آموزشی تعطیل و تجمع بیش از سه تن به هر نحوی ممنوع شود.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی بیش از ۲۱۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز  ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۹۶ تن از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =