۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۳
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84087929
۰ نفر

برچسب‌ها

پهپاد یمن بار دیگر فرودگاهی در جنوب عربستان را هدف قرار داد

تهران- ایرنا- یگان پهپادی یمن امروز (یکشنبه) در حمله تازه ای، فرودگاه بین المللی أبها در جنوب عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش شبکه خبری المسیره این حمله پهپادی حدود یک ساعت پس از حمله قبلی انجام شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت دراین حمله یک فروند پهپاد از نوع «صماد ۳»، مرکزی حساس در داخل فرودگاه را هدف قرار داد.

یحیی سریع افزود که این حمله در پاسخ به تشدید حملات هوایی دشمن متجاوز و ادامه محاصره مردم یمن صورت گرفت.

یگان پهپادی یمن امروز آشیانه هواپیماهای نظامی سعودی در فرودگاه ملک خالد در خمیس مشیط را با دو فروند هواپیمای بدون سرنشین از نوع «قاصف ۲k» هدف قرار داد.

یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن عصر شنبه نیز با پهپادی از نوع «قاصف ۲» فرودگاه جیزان و أبها و پایگاه هوایی «خمیس مشیط» واقع در جنوب عربستان را هدف قرار داده بودند.

نیروهای مسلح یمن سوم تیرماه گذشته نیز در چهارمین عملیات «مقابله به مثل» که از آن با عنوان «تعادل بازدارندگی» یاد می‌شود، ریاض پایتخت عربستان را هدف موشکی و پهپادی قرار داده بودند.

عربستان پس از حدود تقریبا پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =