مشارکت ۱۲۵ میلیارد تومانی مردم زنجان در پویش‌های مقابله با کرونا

زنجان - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: مردم استان از زمان شیوع کرونا تا کنون به میزان ۱۲۵ میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیرنقدی در زمینه کمک‌های مومنانه، خرید تجهیزات درمانی، کمک به کسب و کارهای آسیب دیده، تامین اقلام گندزدایی و ضدعفونی کننده برای اقشار آسیب‌پذیر و توزیع ماسک در مناطق کم برخوردار مشارکت کردند.

مسیح الله سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از زمان شیوع کرونا تا کنون دستگاه‌هایی نظیر کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و سپاه انصار المهدی(عج) زنجان در کنار پویش‌های مردمی، تشکل‌ها و خیریه ها برای کمک به اقشار آسیب پذیر جهت مقابله با این ویروس نقش آفرینی کرده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۹۰ تشکل و خیریه در کنار هیات های مذهبی، کانون محلات، موسسات فرهنگی، هنری و کانون های  مساجد در  مقابله با کرونا فعال هستند، اضافه کرد: در مجموع ۲ هزار  ۵۰۰  تشکل اجتماع محور در استان فعالیت می کنند که در این زمینه زنجان از جمله استان های با ظرفیت بالا در حوزه مشارکت های مردمی محسوب می شود.

این مسؤول ادامه داد: در کنار این موضوع ظرفیت جدیدی  با بخشنامه ابلاغی سازمان  امور اجتماعی کشور مبنی بر  ایجاد تشکل های  محلات صادر شده که مجوز آن از سوی بخشداران بدون طی تشریفات خاص به متقاضیان اعطا می شود.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان  های مردم نهاد در روز های کرونایی در استان اظهار داشت: در این زمینه  بیش از ۱۰۰ پویش مردمی فعال شدند و اقدامات ارزشمندی را انجام دادند.

سلطانی افزود: این موار شامل جذب کمک های نقدی و غیرنقدی برای تجهیز مراکز بیمارستانی، حمایت از اقشار آسیب پذیر به ویژه در محلات حاشیه نشین،  فعالیت های فرهنگی بیشتر در خصوص ترویج فرهنگ ماسک  زدن و آگاهسازی  جامعه متمرکز شده است.

وی اضافه کرد: نشست های توجیهی با پویش های مردمی، سمن ها، خیریه ها و بازدید هفتگی از محل استقرار تشکل ها، خیریه ها و پویش های مردمی نیز به طور مستمر توسط تیمی متشکل از اعضای شورای توسعه سمن ها با محوریت  دفتر امور اجتماعی انجام می شود.

سلطانی خاطر نشان کرد: تلاش می شود  از ظرفیت مردمی در مبارزه با  بیماری کرونا به صورت جدی استفاده شود چرا که  مشارکت های مردمی در این زمینه  بسیار پر بار و ثمر بخش است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =