استاندار یزد: پدافند غیرعامل اثربخش‌ترین روش دفاعی است

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: پدافند غیرعامل مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و رویکرد ویژه رییس جمهوری است و اثر بخش‌ترین و پایدارترین روش های دفاعی است که بستر امنیت و پایداری ملی را فراهم می‌سازد و در عرصه‌های مختلف سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد ، محمد علی طالبی در پیام خود به مناسبت هفته پدافند غیرعامل نوشت: نظر به جایگاه و اهمیت بسیار مهم این نهاد ضروری ‌است صاحب‌نظران، نخبگان، مسوولان دستگاه‌های اجرایی و مدیران و کارشناسان این حوزه، فرهنگ سازی و آگاه کردن جامعه و آشنایی مردم با برنامه های پدافند غیرعامل را در برنامه‌ریزی‌های اساسی مدنظر قرار دهند و در اجران آن تلاش و کوشش لازم را معمول دارند.
وی ضمن قدردانی از دستاوردهای پدافند غیرعامل در استان توفیق بیش از پیش همه بخش های جامعه را در رعایت الزامات، مبانی و اصول آن را مورد تاکید قرار داد.

هشتم آبان ۱۳۸۲ سال‌روز فرمان رهبرمعظم انقلاب در ارتباط با تشکیل پدافند غیرعامل در کشور است و در تقویم جمهوری اسلامی هشتم تا ۱۴ آبان هفته پدافندغیرعامل نام‌گذاری شده است.

تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیری برای در امان بودن بخش های حیاتی کشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها، تعریف شده که در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =