ظرفیت بستری در بیمارستان شهدا هرسین تکمیل شد

کرمانشاه -ایرنا- فرماندار هرسین با اشاره به اینکه آژیر قرمز در این شهرستان به صدا در آمده است و در وضعیت بسیار خطرناکی هستیم، گفت: ظرفیت بستری در بیمارستان شهدای این شهر تکمیل شده است.

عبادالله کنجوریان روز یکشنبه در ستاد مدیریت بحران هرسین، وضعیت این شهرستان را نگران کننده توصیف کرد و گفت: مصوبات ستاد کرونای استان از روز دوشنبه پنجم آبانماه لازم الاجراست و در این‌ راستا از مردم و اصناف انتظار بیشتری داریم.

کنجوریان افزود: مردم باید وضعیت قرمز و پرخطر شهرستان را جدی بگیرند و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک از حضور در سطح شهر خودداری نمایند و فقط برای انجام امور ضروری از خانه خارج شوند.

فرماندار هرسین اظهار داشت: تعطیلی بازار برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره ابتلا به کروناست و مردم باید از حضور در مراسم  فاتحه خوانی و هرگونه تجمع با جدیت خودداری نمایند.

وی بیان داشت: کانال هایی تحت عنوان فاتحه خوانی و مراکز چاپ اعلامیه از مقصران حضور مردم در تجمعات هستند و از روز دوشنبه در صورت دعوت از مردم به منظور حضور در فاتحه خوانی تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

کنجوریان همچنین از صاحبان عزا خواست به منظور شادی روح میت خود و احترام به مردم و جلوگیری از ابتلای مردم به کرونا مراسم عزاداری خود را به بصورت محدود و با حداقل اطلاع رسانی و در کمترین زمان ممکن برگزار کنند.

فرماندار هرسین همچنین ابراز امیدواری کرد که انشاالله بتوانیم در طول این یک هفته تعطیلی شاهد کاهش آمار ابتلا به کرونا باشیم.

کنجوریان همچنین از مسدود نمودن مسیرهای ورودی آرامستان ها و روستاهای هدف گردشگری هرسین خبر داد و بیان داشت: از هموطنان و بخصوص هم استانی ها می خواهیم بخاطر قطع زنجیره کرونا در مراکز تفریحی و روستاهای هدف گردشگری این شهرستان حضور پیدا نکنند.

فرماندار هرسین در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد : پلمب واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نکنند ادامه خواهد داشت و در صورت تکرار فهرست آنان در رسانه ها منتشر خواهد شد.
شهرستان هرسین با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.