فرماندار: محدودیت‌های کرونایی شدیدتری در ایوان اعمال می‌شود

ایلام - ایرنا - فرماندار ایوان با بیان اینکه این شهرستان از مناطق پرخطر کرونا در کشور است، گفت: بر اساس مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا محدودیت‌های شدیدتری اعمال می‌شود و مردم نیز ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

امیدعلی سبزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان از جمله شهرهای دارای آمار بالای ابتلا به کرونا در استان و کشور است و در رتبه پنجم فوتی ناشی از این بیماری در استان قرار دارد.

وی یادآور شد: یکی از دلایل آمار بالای تعداد مبتلایان در ایوان، افزایش بیماریابی و انجام تست کرونا به تعداد زیاد است.

وی افزود: ۶ مرکز در این شهرستان از افرادی که دارای علائم هستند نمونه گیری می کنند و همین عامل سبب شناسایی بیش از پیش بیماری شده است.

فرماندار ایوان به برگزاری مراسمات اشاره کرد و گفت: بیشتر مراسم های عروسی تعطیل شده و گاهی بصورت پنهانی برگزار می شوند و مراسم تدفین نیز تا حدودی تعطیل است اما مردم در این زمینه همکاری لازم را ندارند و با وجود تعطیلی آرامستان های این شهرستان در این اماکن حضور دارند.

سبزی اظهار داشت: مراکز چاپ نیز اجازه چاپ آگهی های ترحیم را ندارند اما بدلیل مشکلات اقتصادی این قشر، آگهی های فوت یک روز با تاخیر و بدون دعوت از بستگان چاپ می شوند.

وی افزود: با وجود تذکرات مستمر بعضی از آگهی ها در شهرستان مجاور چاپ می شوند و همین باعث ایجاد تجمعات در آرامستان ها و برگزاری مراسم تشییع و تدفین می شود.

سبزی یادآور شد: بازدیدها بصورت مستمر در سطح شهر و بین اصناف صورت می گیرد و در صورت تخلف از پروتکل های بهداشتی با چنین افرادی برخورد جدی می شود.

فرماندار ایوان در خصوص ادارات این شهرستان نیز گفت: هر کارمندی که دارای علائم باشد باید بلافاصله محل کار خود را ترک کند و تا اعلام نتیجه تست کرونا در اداره حاضر نشود و مدیران نیز با افراد مبتلا و دارای بیمادی زمینه ای از لحاظ دورکاری همکاری کنند.

سبزی تاکید کرد: اجرای محدودیت ها و مصوبات بدون همکاری و رعایت پروتکل های بهداشتی امکانپذیر نیست و امیدواریم مردم با سهل انگاری در خصوص این بیماری جان عزیزان خود را در معرض خطر قرار ندهند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ۵۵ هزار نفری ایوان در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد و دومین شهرستان در استان است که دارای بالاترین تعداد مبتلا به کرونا است.

شهرستان های ایوان و دره شهر استان ایلام جزو 43 شهر بحرانی و پرخطر کرونا در کشور هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =