معاون استانداری یزد: واگذاری اراضی دولتی الکترونیکی شد

یزد -ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از الکترونیکی شدن روند واگذاری اراضی دولتی خبر داد و گفت: برای اولین بار در استان اطلاعات اراضی واگذار شده برای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی از سوی سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت امور اراضی به روز رسانی شد.

 به گزارش عصر یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان در شورای برنامه ریزی استان  با ارایه گزارشی از اراضی واگذار شده دولتی در سال‌های گذشته افزود: اطلاعات موجود در بانک اطلاعات اراضی دولتی به ۲ دسته طرح های کشاورزی و وابسته به کشاورزی و طرح های غیرکشاورزی تقسیم شده است.

صادقیان ادامه داد: سامانه مجامع آنلاین کشور( سماک ) برای الکترونیکی کردن روند واگذاری ها، تسریع در این فرآیند و ایجاد شفافیت، راه اندازی شده و تمام واگذاری ها برای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی از طریق این سامانه انجام می شود و در گام اول اراضی واگذار شده برای طرح‌های غیرکشاورزی مورد بررسی و پایش قرار گرفت.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد برای این منظور کمیته ای در هر شهرستان( ۱۰ شهرستان) برای این پایش تشکیل و گزارش پیشرفت هرکدام از طرح‌ها اعلام شد.
صادقیان خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۷۵ مورد واگذاری که سال های گذشته برای طرح های غیرکشاورزی و صنعتی واگذار شده  و از میزان پیشرفت فیزیکی کمی برخوردار بود، برای تعیین تکلیف به کمیسیون ماده ۳۳ ارجاع که از این تعداد ۱۰۲ مورد واگذاری، تعیین تکلیف و خلع ید شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: تعیین تکلیف زمین های واگذار شده سال‌های گذشته، ظرفیت بسیار خوبی برای استان است ‌زیرا تمام مراحل قانونی واگذاری و اخذ مجوزها طی شده است می‌توان این اراضی را برای متقاضیان جدید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مجوزهای اخذ شده قبلی واگذار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =