بحران کرونا، کاهش شدید درآمد و کارکنان بزرگترین خط هواپیمایی ژاپن

تهران- ایرنا- بزرگترین خط هواپیمایی ژاپن (ANA) به دنبال کاهش تقاضا و زیان‌های ناشی از شیوع کرونا، سه هزار و ۵۰۰ تن از نیروی خود را اخراج می کند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، خط هوایی "شرکت‌های هواپیمایی نیپون" (ANA) بزرگترین خط هواپیمایی ژاپن برای جبران ضرر سالانه تصمیم به تعدیل نیروهای کار خود گرفته است.

براساس این گزارش، کاهش نیرو بخشی از برنامه گسترده بازسازی تجاری خط هوایی ژاپن به حساب می آید و تلاش می کند تا هزینه های ثابت را با پیش بینی کاهش طولانی مدت تقاضای سفر کاهش دهد.

بزرگترین خط هوایی ژاپن همچنین در اقدامات کوتاه مدت تصمیم دارد تا به طور موقت شماری از نیروهای کار خود را به دیگر شرکت ها از جمله شرکت تویوتو موتور اعزام کرده و ۳۰ فروند از هواپیماهای پهن پیکر خود را نیز به فروش برساند.

به دنبال تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد ژاپن، دولت توکیو در حال تدوین بودجه اضافی به ارزش حدود ۱۰ تریلیون ین معادل ۹۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای جبران خسارت اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا است.

روزنامه ماینچینی ژاپن گزارش داد که دولت احتمالاً از این بودجه کلان برای تمدید برنامه یارانه نیروی کار که قرار است در ماه دسامبر امسال پایان یابد و پرداخت هزینه توزیع واکسن ویروس کرونا، استفاده خواهد کرد.

دولت ژاپن پیش از این ۷ تریلیون ین در قالب بسته اولیه ویروس کرونا اندوخته است که با آن می تواند بودجه اضافی مورد نظر را تأمین کند؛ ضمن آنکه دولت در حال بررسی انتشار اوراق قرضه برای تأمین اعتبار باقیمانده این مبلغ است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در ژاپن، تا کنون ۹۵ هزار و ۸۳۵ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و یک هزار و ۷۰۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان نیز ۸۸ هزار و ۷۸۷ نفر گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان