۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 995
کد خبر: 84087808
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ هزار متر مکعب به ظرفیت آب هرمزگان اضافه شد

بندرعباس - ایرنا-مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان گفت: ۴۰هزار متر مکعب آب از طریق آب شیرین کن به ظرفیت آب شرب شهر بندرعباس اضافه شد.

امین قصمی روز یکشنبه دراین زمینه افزود: این میزاب آب از محل آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی این شهر تامین شده  که مشکل بندرعباس ، بندر خمیر و روستاهای مسیر از جمله تازیان از این طریق رفع می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از ظریفت آب شیرین کن ۱۰۰هزار متر مکعبی ،مشترکان مرکز استان از آب سد استقلال بی نیاز خواهند شد و این ظرفیت ضمن کمک به پایداری آب در شرق ، می تواند در میناب مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان تصریح کرد: آب شیرین کن ها به عنوان منابع غیر متعارف در تامین آب هرمزگان در اولویت است و با اضافه شدن ظرفیت آب شیرین کن جدید، منابع آبی استان هرمزگان بویژه مرکز استان به پایداری لازم خواهد رسید.

قصمی یاد آور شد: این شرکت با احداث ۴۷ سایت آب شیرین کن فعال توسط بخش خصوصی یکی از شرکت‌های پیش‌رو در زمینه استفاده از تکنولوژی شیرین سازی آب دریا درسطح کشور است و سالیانه ۴۵میلیون و۶۰۰ هزار متر مکعب

 منابع آب شرب استان از طریق تاسیسات نمک زدایی تامین می‌شود و با تکمیل پروژه های در دست اجرا تا پایان دولت این ظرفیت به ۸۹ میلیون متر مکعب در سال افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =