روزانه ۶۰۰ هزار ماسک در استان کرمانشاه تولید می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان صنغت، معدن و تجارت کرمانشاه از تولید روزانه ۶۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه در سطح استان خبر داد و گفت: خوشبختانه در این خصوص کمبودی در شهر کرمانشاه و بقیه شهرستان‌ها نداریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محسن رستمی» روز یکشنبه در ستادمقابله با کرونا شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: واحدهای تولیدی استان این آمادگی را دارند در صورت نیاز میزان تولیدات روزانه ماسک را به یک میلیون عدد نیز افزایش دهند.

وی تصریح کرد: در ماه های ابتدایی شیوع کرونا، دانشگاه علوم پزشکی با توجه به نیازی که مدافعان سلامت داشتند ماسک های مورد نیاز آنها را از استان های دیگر تامین می کردند اما در ماه های اخیر این نیازمندی در داخل خود استان تامین می شود.

رستمی همچنین با اشاره به قیمت مصوب ماسک های سه لایه که ۱۳۰۰ تومان تعیین شده است، گفت: واحدهای تولیدی ما این آمادگی را دارند که ماسک ها را در نقاط پرتردد و شلوغ که میزان مصرف بیشتری دارند با مبلغی کمتر از نرخ مصوب و به قیمت یک هزار و ۵۰ تومان عرضه کنند.

رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت کرمانشاه خاطرنشان کرد: در ماه های محرم و صفر امسال ۳۰۰ هزار عدد ماسک را به صورت رایگان در هیات های مذهبی میان صاحبان هیات ها و عزاداران توزیع کردیم.

وی یادآور شد: خوشبختانه در تولید محلول های ضدعفونی سطوح و دست نیز مشکلی نداریم و به اندازه کافی در استان تولید می شود.

رستمی در پایان گفت: هیچ مشکلی برای تامین ماسک و محلوهای ضدعفونی در بازار کرمانشاه وجود ندارد و اصناف نیز پیرو تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و عموما پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

فعالیت جگرکی ها و قلیانسراها خطرآفرین است

رییس اتاق اصناف کرمانشاه نیز در این جلسه از فعالیت آزادانه جگرکی ها و کبابی ها که عمدتا نیز به صورت سیار فعالیت می کنند انتقاد و آن را در شیوع بیماری کرونا موثر و خطرناک ارزیابی کرد.

رضا سلیم ساسانی ادامه داد: متاسفانه عدم نظارت کافی بر فعالیت این دسته از کسب و کارها باعث شده آنها حتی در نیمه های شب نیز آزادانه در خیابان ها حضور داشته باشند و اغلب نیز تعداد زیادی از شهروندان پیرامون آنها بدون رعایت نکات بهداشتی تجمع کنند.

وی تصریح کرد: همچنین عرضه آزادانه قلیان که نقش بسیار زیادی در شیوع و گسترش کرونا دارد معضل دیگری است که باید به صورت جدی جلوی آن را گرفت و از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی انتظار می رود به موضوع جگرکی ها و قلیانسراها ورود پیدا کنند.

سلیم ساسانی در پایان از بی تفاوتی برخی اتحادیه ها که نظارت لازم رت روی واحدهای صنفی خود ندارند نیز گلایه کرد و گفت: همین عدم توجه و نظارت های لازم باعث بروز مشکلات فراوانی شده است که امیدوارم مسوولان امر تظارت های خود را گسترش دهند.