«آبادان یازده۶۰» به اکران آنلاین می‌آید

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه‌کنندگی حسن کلامی پس از نمایش در سینماهای کشور، از هفته جاری اکران آنلاین می‌شود.

به گزارش روز یک شنبه ایرنا از روابط عمومی فیلم آبادان یازده ۶۰ اکران آنلاین این فیلم از طریق سایت «فیلمگردی» و دیگر پلتفرم‌های اینترنتی انجام خواهد شد. همچنین همزمان با اکران آنلاین از جدیدترین پوستر این فیلم سینمایی نیز رونمایی شد.

علیرضا کمالی، حسن معجونی، ویدا جوان، شبنم گودرزی، حمیدرضا محمدی و نادر سلیمانی در آبادان یازده ۶۰ ایفای نقش می‌کنند.
تازه‌ترین محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج، روایتی متفاوت از غیرتِ مردم آبادان در شکست حصر این شهر در ابتدای جنگ با عراق است، این فیلم موفق به دریافت سیمرغ مقاومت از جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر شد و در میان ۵ فیلم برتر آرای تماشاگران این دوره از جشنواره قرار گرفت.

آبادان یازده ۶۰، روایت مجاهدت گروهی از کارکنان رادیو نفت آبادان برای حفظ رادیو و مخابره اخبار به منظور مقاومت مردم در برابر دشمن بعثی است.

یازده ۶۰ فرکانس رادیو آبادان در سال های دفاع مقدس بوده است که اهالی شهر با شنیدن صدای آن به مقاومت شهر دلگرم و با اطلاعیه های آن برای پیکار با دشمن تهییج می شدند. شهری که رادیو تنها رسانه آن و در شرایط بحران تنها مبدا مردم برای مطلع شدن از خبرها است.

عوامل پشت صحنه این فیلم سینمایی عبارتند از نویسنده و کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه کننده: حسن کلامی، مدیر فیلمبرداری: مهدی جعفری، مدیر هنری: عبدالحمید قدیریان، مدیرتولید: رحمت عبدالله زاده، طراحی صدا: علیرضا علویان، مدیر صدابرداری: جهانگیر میرشکاری، چهره پرداز: محمود دهقانی، مدیر برنامه ریزی و سرپرست گروه کارگردانی: امیرشهاب اسماعیلی، طراح صحنه: جعفر محمد شاهی.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =