فرماندار کنگاور: با صنوف متخلف برخورد می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور با تاکید بر اینکه سلامت مردم خط قرمز ما است، تاکید کرد: با صنوفی که سلامتی مردم را به خطر می اندازند بدون اغماض برخورد می‌شود.

به گزارش ایرنا، فرزاد الماسی روز تعطیل یکشنبه در ستاد کرونا کنگاور که به صورت فوق العاده در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط خاص و بحرانی به سر می بریم که متاسفانه تاکنون ۴۶ فوتی کرونایی در کنگاور به ثبت رسیده است.
او ادامه داد: متاسفانه طی روزهای اخیر ۸۰ درصد تست های کرونا استان مثبت اعلام شده که با توجه به این شرایط بحرانی استاندار کرمانشاه درخواست تعطیلی ۱۵ روزه را از ستاد ملی کرونا را داشتند که با تعطیلی یک هفته ای پنج شهرستان موافقت شد.
وی با بیان اینکه شرایط کنگاور هم اکنون‌در وضعیت بحرانی به سر می برد، اظهارداشت: باتوجه به این شرایط هیچ دستگاهی نباید به افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند خدمت رسانی کند.
وی با تاکید بر اینکه هرگونه اهمال کاری و بی خیالی با افزایش آمار مبتلایان و فوتی هایی کرونایی منجر خواهد شد، تصریح کرد: با شروع آغاز محدودیت‌های جدید از فردا (دوشنبه)، به مدت یک هفته، فعالیت قهوه خانه‌ها، چایخانه‌ها، صنوف بستنی و شیرینی پزی ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی به طور کلی ممنوع است. 
وی افزود: همچنین رستوران‌ها، فست‌فودها و اغذیه فروشی ها هم فقط مجاز به فعالیت به صورت بیرون‌بر هستند.
فرماندار کنگاور با بیان اینکه اکنون ۸۰۰ بیمار در بیمارستان های سطح استان کرمانشاه بستری هستند و اگر به تعداد هزار نفر برسد وضعیت بسیار بحرانی خواهد شد، تاکید کرد: در مراسم تشییع و تدفین در کنگاور نباید بیشتر از ۱۰ نفر از بستگان متوفی حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه هر مدیری باید به منزله یک بازرس، وضعیت رعایت پروتکل های دستگاه ذیربط خود را رصد کند، تاکید کرد: هیچ توجیهی و کوتاهی از سوی مسوولان دستگاه‌ها پذیرفتنی نیست.
احمدیان دادستان کنگاور هم در این جلسه اظهار داشت: مصوبات ستاد کرونا باید شفاف و با قابلیت اجرا باشد و به جامعه هدف اطلاع رسانی کامل صورت بگیرد.
وی افزود: با قانون شکنان کرونا برخورد خواهد شد.
کنگاور در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.