مردم آذربایجان‌غربی سیاهپوش داغ سالروز شهادت "ابامهدی" حضرت امام حسن عسکری (ع)

ارومیه- ایرنا- سراسر شهرها و روستاهای آذربایجان‌غربی امروز، یکشنبه همزمان با هشتم ربیع الاول در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) سیاهپوش شده و مردم این استان همنوا با حضرت صاحب الزمان (عج) داغدار پدر بزرگوار ایشان هستند.

به گزارش ایرنا، آیین های عزاداری سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) امسال به خاطر شیوع بیماری کرونا، بیشتر به صورت مجازی برگزار شد و مردم استان، با استفاده از هر امکاناتی این روز را به سوگواری پرداختند.

البته بسیاری از مردم سردر خانه های خود، مساجد و امامزاده ها را در سوگ حضرت امام حسن عسکری (ع) سیاهپوش کرده و با پوشیدن رخت عزا، سوگواری خود را نشان  دادند.

برگزاری سخنرانی های مجازی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، ارسال پیام تسلیت از طریق این شبکه ها، ارسال احادیث مربوط به امام حسن عسکری (ع)، الصاق عکس مربوط به مرقد مطهر آن حضرت در سامرا و سیاهپوش کردن پروفایل ها از جمله مهمترین کارهایی است که مردم سوگوار آذربایجان غربی در راستای عزای امام یازدهم شیعیان انجام می دهند.

بسیاری از مردم آذربایجان غربی نیز در صفحات شخصی خود، شهادت امام حسن عسکری (ع) را به امام زمان (عج) تسلیت گفته و برای آن امام غایب از نظر، آرزوی صبر کردند.

به گزارش ایرنا، هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمری روز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) است.

آن حضرت پس از ۶ سال امامت، در حالی که در محاصره کامل نیروهای بنی عباس بودند، در ۲۸ سالگی به دست معتمد عباسی به شهادت رسیدند.

مضجع شریف آن حضرت در شهر سامرای عراق و کنار مضجع پدر بزرگوارشان، امام علی النقی (ع) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha