کیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز- چهارم آبان - از لحاظ افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۹۵ در شرایط سالم و در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۳، ذرات ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۱ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷‌است.

ایستگاه گلبرگ سالم ترین هوا
بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۲، پونک با  شاخص ۷۳ و ستاد بحران منطقه۷  با شا خص ۷۶ از  لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه پارک سلامت در شرایط ناسالم
همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه۱۷ با شاخصص ۱۳۳،  پارک قائم منطقه۱۸ با شاخص ۱۲۷ و شهرداری منطقه۲۱ با شاخص ۱۲۱ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵روز هوای پاک
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها