فرماندار: ادارات و بازار جوانرود یک هفته تعطیل است

کرمانشاه- جوانرود- فرماندار جوانرود گفت: به دلیل شیوع بالای ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری، تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، دفاتر پیشخوان و اصناف این شهرستان از روز دوشنبه (پنجم آبان ماه) به مدت یک هفته تعطیل است.

«رستگار یوسفی» روز یکشنبه در جلسه اضطراری ستاد کرونا جوانرود افزود: این تعطیلی براساس پیشنهاد ستاد کرونا استان کرمانشاه و موافقت ستاد ملی کرونا صورت گرفته است.

وی با اشاره به همراهی و همدلی خوب مردم جوانرود در موج اول و دوم این بیماری که بیانگر فرهنگ والا و موقعیت شناسی مردم این شهرستان است، اظهارداشت: باتوجه به شیوع موج سوم کرونا در کشورو به تبع آن در استان و جوانرود در این مرحله نیز نیاز است فرزندان خود را در بهداشت و درمان را یاری کرده و در اجرای مصوبات کرونا همکاری لازم را با این مجموعه داشته باشیم.

مدیرشبکه بهداشت و درمان جوانرود با تاکید برلزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: هم اکنون ظرفیت بیمارستان های استان و به تبع آن بیمارستان حضرت رسول (ص) این شهرستان پرشده است و با ادامه این روند جایی برای پذیرش بیمار نخواهد ماند.

دکترمولودحسینی، به آخرین وضعیت شیوع کرونا در جوانرود اشاره کرد و افزود: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۴ نفر در این شهرستان براثراین بیماری فوت شده اند.

وی اظهارداشت: از یک هزار و ۹۵۷ مورد نمونه گیری ۹۷۰ مورد مثبت، یک هزار و ۱۰۲ مورد بستری و ۹۵۰ نفر نیز بهبودی یافتند.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.