واعظی درگذشت مادر شهیدان ابوطالبی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس‌جمهوری در پیامی درگذشت مادر حمید ابوطالبی مشاور سابق رییس جمهوری و والده شهیدان ابوطالبی را تسلیت گفت.

محمود واعظی روز یکشنبه در پیامی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد، با تسلیت درگذشت مادر دکتر حمید ابوطالبی مشاور سابق رئیس جمهوری، از درگاه خداوند رحمان برای آن سفر کرده، علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش مسالت کرد.

در این پیام خطاب به حمید ابوطالبی آمده است: ضایعه درگذشت مادر مومنه و ارجمندتان را به جنابعالی و عموم بستگان معزز تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند رحمان برای آن سفر کرده، علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش و برای شما سلامتی و مزیدتوفیق خدمت مسالت دارم. 

این بانوی مومنه که روز شنبه - سوم آبان - درگذشت، دو تن از فرزندان برومندش به نامهای «مجید و فرید ابوطالبی» را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب و کشور کرده بود.

حمید ابوطالبی، مشاور سیاسی پیشین رییس‌ جمهور در صفحه اینستاگرام خود در این باره نوشت: «مجید که به خواب مادر آمد، و سپس در آسمانِ عظمتِ کهف‌الشهداء آرام گرفت؛ پدر و مادر را وضع دیگرگون شد. مادر سکته نمود، و پدر بر بالینش نشست؛ تا آنکه پنج سال گذشت، و آنگاه خود پرکشید و درملکوتِ آسمان مأوی گرفت.

ماه رمضان امسال که به آخر رسید، و عید فطر آغوش گشود، کماانفطرت السماء؛ هنگام ظهر ، پدر آمد و دوباره بر بالین مادر نشست و گفت دیگر هفت سال رنجِ بیماری و فراغ بس است، اینک زمان رهایی در رسیده است. و مادر با سکته ای دیگر به کمُا رفت؛ تا لحظاتی پیش.

امشب پدر، او را بار دیگر در ویلچر نشاند و با خود به ملکوت آسمان برد؛... و مادر مظلوم بود.»

حمید ابوطالبی سپس شعر «خداحافظ ای شعر شبهای روشن» را نوشته و تصریح کرده است:«سوگ خانواده شهدا و داغ دل مردم در کرونا و ضرورت حفاظت از جان همه بزرگواران، ما را بر آن داشت تا غم خویش به تنهایی بر دوش گیریم و از برگزاری هر گونه مراسمی اجتناب نماییم.»

پیکر شهید مجید ابوطالبی که در کهف‌الشهدای ولنجک تهران آرام گرفته،  پس از گذشت بیش از ۳۱ سال از شهادتش شناسایی شد.

شهید مجید ابوطالبی متولد ۱۳۳۴ بود و در سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید در ایام فاطمیه سال ۱۳۸۶ به همراه چند شهید دیگر با هماهنگی بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در خیابان ولنجک تهران دفن شد.

بنا به گزارشها، شناسایی این شهید گمنام در سال ۱۳۹۲ حکایت غریبی دارد.حدود یک ماه پیش از شناسایی، با توجه به رؤیایی که مادر شهید می‌بیند، پس از نمونه‌گیری و آزمایش خون و مطابقت آن با نمونه DNA ذخیره شده از استخوان‌های شهید، پیکر شهید مجید ابوطالبی شناسایی می‌شود. فرید ابوطالبی برادر کوچک او نیز در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه به شهادت رسیده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =