عمران‌خان: اظهارات مکرون موجب تحریک احساسات مسلمانان جهان می‌شود

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان اظهارات اخیر رئیس جمهوری فرانسه در باره انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام را موجب جریحه‌دار شدن احساسات مسلمان جهان دانست و تاکید کرد: چنین سخنانی باعث تشدید اسلام‌ هراسی و فضاسازی برای افراط‌گرایان می‌شود.

به گزارش ایرنا به‌ نقل از اطلاعیه مطبوعاتی دفتر نخست وزیری پاکستان، "عمران‌خان" روز یکشنبه طی چند پیام توییتری به شدت از سخنان امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه انتقاد کرد.

وی خطاب به مکرون گفت: نشان برجسته یک رهبر متحد کردن انسان‌ها به جای تقسیم آنان است فرصتی که مکرون می‌توانست از آن به جای ایجاد فضای دو قطبی و پشت گرمی افراط‌گرایان استفاده کند.

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: رئیس جمهوری فرانسه متاسفانه اسلام‌هراسی را با حمله به اسلام به جای حمله به تروریست‌های افراطی، نژادپرستان، برتری طلبان سفید پوست یا ایدئولوژیست‌های نازی، ترغیب می‌کند.

وی مکرون را به تحریک عمدی احساسات مسلمانان جهان و تشویق عناصر افراطی در فرانسه برای نمایش کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه اسلام و پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) متهم کرد و افزود: رئیس جمهوری فرانسه با حمله به اسلام بدون هیچ درکی از آن، احساسات میلیون‌ها مسلمان در اروپا و سایر نقاط جهان را جریحه‌دار و آنان را مورد حمله قرار داده است.

عمران‌خان تاکید کرد که دنیا به جای قطبی شدن نیاز به اتحاد دارد و اظهارات عمومی مبتنی بر جهل باعث ایجاد نفرت بیشتر، اسلام‌هراسی و فضا برای افراط‌گرایان می‌شود.

رئیس جمهوری فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد؛ امری که با واکنش تند مسلمانان رو به رو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =