مرکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در کرمانشاه افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی کرمانشاه روز یکشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استانی در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان رسما افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا؛ استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح این مرکز گفت: برطرف کردن موانع تولید در سال جهش تولید با رویکرد تقویت و بهبود فضای کسب و کار، رونق اقتصاد و تداوم مسیر اشتغالزایی و کارآفرینی دغدغه اصلی همه مسوولان است.

هوشنگ بازوند افزود: آغاز به کار مرکز شبانه‌روزی در کنار فعالیت‌های موثر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این امکان را ایجاد می‌نماید که به صورت مستمر و با همراهی و همکاری در کنار تولیدکنندگان و کارآفرینان واحدهای تولیدی و اقتصادی باشیم و حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی در این مرکز نشان از اهتمام جدی استان برای رونق و جهش تولید دارد.

استاندار کرمانشاه حضور آقای رزم حسینی در وزارت صمت را فرصتی ارزشمند برای پیشبرد اهداف ذکر کرد و تصریح کرد: او در مسوولیت قبلی یکی از مطالبه‌گران جدی استان‌ها در موضوع تفویض اختیار برای تسریع و تسهیل در انجام امور حوزه صنعت بودند و امروز که با رأی قاطع مجلس در مسوولیت وزارت صمت قرار دارد شاهد هستیم اقدامات ارزشمندی در این حوزه انجام شده و باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: انتخاب آقای دین پرست به عنوان قایم مقام وزیر در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز به دلیل شناخت کامل از مشکل استان‌ها می‌تواند بسیار در رفع مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران موثر باشد و تیم شکل گرفته حامی مطلوبی برای تحقق اهداف است.  

استاندار کرمانشاه در ادامه تأکید کرد: راه‌اندازی مرکز فوریت‌های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی به عنوان اقدامی مهم از وزارت صمت سبب تداوم امید به رونق و جهش تولید می‌شود و امروز استان کرمانشاه به عنوان اولین استان این مرکز را افتتاح نمود و همه باید کمک کنیم ضمن رونق حوزه صنعت در سال جهش تولید، باوجود مشکلاتی مانند تحریم‌های ظالمانه و کرونا، با تلاش شبانه‌روزی، وفاق و همدلی بتوانیم مشکلات را کمتر کنیم و مسیر توسعه را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

بازوند از تلاش‌های چندین ساله مدیرکل صمت استان کرمانشاه در راستای رونق حوزه صنعت و معدن و ایجاد اشتغالزایی تشکر کرد و گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان اداره صمت و با مدیریت آقای دارابی بهبود فضای کسب و کار و حمایت و مساعدت در رفع مشکلات تولیدکنندگان را شاهد هستیم که جای تقدیر دارد.

نماینده عالی دولت در کرمانشاه به لزوم تلاش بیشتر و انجام اقدامات موثر توسط مدیران دستگاه های اجرایی برای حمایت از تولید کنندگان اشاره داشت و گفت: راه اندازی این مرکز یک پیام دارد و باید توجه کنیم همه شبانه روزی در خدمت این عزیزان باشیم و مشکلات و دغدغه های کارآفرینان را رفع کنیم.

بازوند افزود: راه‌اندازی مرکزشبانه‌روزی فوریت‌های رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران سبب ایجاد امید بیشتر برای رفع موانع تولید و تسهیل امور می‌شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت اکنون یک هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد و بیش از ۳۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

اخبار مرتبط