الحوثی، خواستار پویش مردمی جهان اسلام علیه فرانسه شد

تهران – ایرنا – "محمد علی الحوثی" عضو شورای سیاسی یمن روز یکشنبه خواستار تحرک رسمی و مردمی به اهانت فرانسه علیه اسلام و پیامبر بزرگ اسلام (ص) شد.

به گزارش ایرنا ، وی در صفحه توئیتری خود نوشت: نخستین اقدام کشورهای مسلمان باید احضار سفیران و  هیأت‌های دیپلماتیک و اخراج سفرای فرانسه از کشورشان باشد.

وی نوشت: باید اقدام مردمی با حضور گسترده در مراسم میلادی پیامبر بزرگ اسلام آغاز شود و این اقدام بیانگر پیام  مقابله با اظهارات مکرون است.

الحوثی اضافه کرد: همچنین لازم است، اقدامات مردمی برای راه‌اندازی پویشی برای جمع‌آوری امضا در تصویب قانونی ادامه یابد که به موجب آن هرگونه اهانت به پیامبران الهی و پیامبر اسلام جرم تلقی شود.

عضو شورای سیاسی یمن افزود: همچنین دولت‌های عربی و اسلامی باید زیر فشار قرار گیرند تا اقدامات جدی در برابر فرانسه را اتخاذ کنند.

الحوثی اظهار کرد: روز میلاد پیامبر اسلام باید شاهد یک تظاهرات بزرگ باشد ک در آن اهانت به پیامبر محکوم و پرچم و مترسک مکرون و طرفداران وی به آتش کشیده شود.

عضو شورای سیاسی یمن افزود: همچنین باید پویشی روشنگرانه در پایگاه‌ها و صفحات اینترنتی و در شبکه‌های اجتماعی برای مجرم شناخته شدن امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه و طرفداران وی تشکیل و نژاد پرستی وی افشا شود.

به دنبال اظهارات "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه که گفته بود کشورش کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) را بار دیگر منتشر خواهد کرد، هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کشورهای عربی به ترند اول تبدیل شد و بسیاری استفاده از این کالاها را ممنوع کردند.

پس از شروع موج خشم مردمی در میان ملل مسلمان، فعالان در شبکه‌های اجتماعی کمپین تحریم کالاهای فرانسوی را با هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کنار " مکرون به پیامبر اهانت می‌کند" و "پیامبر ما خط قرمز ماست" راه‌اندازی کردند.

کاربران عرب در توئیتر فهرستی از کالاهای فرانسه در بازارهای کشورهای عربی را منتشر کرده‌ و خواستار تحریم این اجناس شده‌اند.

همچنین بسیاری از کاربران تصاویر پروفایل خود در توئیتر، فیسبوک و دیگر شبکه‌ها اجتماعی را به تصاویری از نام رسول گرامی اسلام (ص) تغییر داده و با این اقدام انزجار خود را از هتاکی مقامات فرانسوی علیه پیامبر اسلام نشان داده‌اند.

از سوی دیگر، برخی از فروشگاه‌ها و مراکز تجاری کویت در واکنش به اظهارات رییس جمهوری فرانسه با نصب پلاکاردهایی از آغاز تحریم کالاهای فرانسوی خبر داده‌اند.

در همین حال دانشگاه قطر در حساب توئیتری‌اش اعلام کرد که با توجه به حوادث اخیر و اهانت عمدی به اسلام، مدیریت دانشگاه تصمیم گرفته است که فعالیت هفته فرهنگی فرانسه را به مدت نامعلومی به تعویق بیندازد.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های توزیع کالا در قطر هم با اعلام اسامی تولیدات فرانسه با صدور بیانیه‌ایی از جمع آوری این محصولات از فروشگاه‌ها و عدم توزیع آن از این پس خبر دادند.

همچنین "مرزوق الغانم" رییس مجلس الامه کویت اقدام برخی از روزنامه‌های فرانسوی در انتشار کاریکاتور اهانت‌آمیز به حضرت محمد (ص) را محکوم کرد و از دولت کشورش خواست که اهانت‌های عمدی را که به ارکان دین مبین اسلام و مقدسات مسلمانان صورت می‌گیرد، محکوم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =