تخریب رسانه و ادعاهای واهی شیوه ترامپ برای مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- در حالی که شیوع ویروس کرونا به طور بی سابقه در شهرهای مختلف آمریکا همچنان قربانی می گیرد،‌ ترامپ با متهم کردن رسانه ها به انتشار اخبار نادرست و جهلی از پذیرش ناتوانی خود در مدیریت این ویروس مرگبار همچنان طفره می رود.

به گزارش ایرنا، مردم آمریکا روز شنبه شاهد بالارفتن بی سابقه مبتلایان به ویروس کرونا بوده اند و تنها در یک روز ۸۳ هزار نفر در ایالت متحده به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.

روند گسترش کرونا در آمریکا در حالی شیب صعودی خود را طی می کند که دونالد ترامپ دوباره با کم اهمیت دادن به بحران کرونا در پیامی توییتری دوباره به جای پاسخ دادن به نحوه مدیریت خود در کشور رسانه ها را به بزرگنمایی خطرات کرونا متهم کرد.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: اخبار جعلی مدام درباره موارد، موارد، موارد ابتلا به کرونا منتشر می شود، این موارد شامل بسیاری از افراد کم خطر است.

به نوشته ترامپ، رسانه ها همه تلاش خود را برای ایجاد ترس قبل از برگزاری انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) انجام می دهند.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه با نادیده گرفتن عملکرد ضعیف خود در برابر کرونا نوشت: موارد مبتلایان به این دلیل بالا می روند که شمار انجام آزمایشات کرونا نیز افزایش پیدا کرده است.

با ورود به فصل پاییز گسترش ویروس کرونا در آمریکا شدت گرفته و در دو روز گذشته برای دوبار رکود بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا شکسته شد.

پیش از این بیشترین آمار مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا در اواسط ماه جولای (مرداد) با ۷۵ هزار ۷۲۳ نفر بوده است.

روند افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رخ می‌دهد که دونالد ترامپ بیشتر بر موضوع انتخابات ۲۰۲۰ متمرکز شده و تنها از شیوه کم اهمیت جلوه نشان دادن خطرات کرونا به استقبال مهار این بیماری کشنده رفته است.

وی حتی در آخرین مناظره خود با جو بایدن دوباره بر کم اهمیت بودن کرونا تاکید کرد و گفت: همه گیری به زودی پایان خواهد یافت.

دکتر "آشیش جها" رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: ما امروز سخنانی از رییس جمهوری می‌شنویم که در ماه فوریه، مارس، آوریل و مه گفته بود که همه چیز برطرف خواهد شد و ویروس از بین خواهد رفت.

دکتر جها در ادامه افزود: متاسفانه سخنان رییس جمهوری آن چیزی نیست که آمارها نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =