۳۲۷ راس دام قاچاق در مرزهای کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه از کشف ۱۱ میلیارد ریال قاچاق شامل ۳۲۷ راس احشام و تعدادی لوازم خانگی، طیور و پوشاک در نواحی مرزی پاوه و ثلاث باباجانی خبر داد.

سردار «یحیی الهی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای مرزبانی پاوه حین پایش و مراقبت شبانه روزی از مرزهای این شهرستان به تعدادی قاچاقچی برخورد کردند که قصد انتقال تعداد زیادی دام به خارج از کشور را داشتند.

وی افزود: مرزبانان پاوه ای به سرعت طرح مهار را اجرا کرده و طی یک عملیات موفق به توقیف و مهار هر ۲۳۳ راس گوساله و گوسفند قاچاقی شدند که قاچاقچیان قصد داشتند آنها را به کشور عراق منتقل کنند.

سردار الهی تصریح کرد: همچنین نیروهای مرزبانی پاوه در این عملیات هفت دستگاه تلویزیون و موتور کولرگازی، ۱۹ دستگاه آبمیوه گیری و همزن برقی، ۱۵ قطعه بوقلمون و ۳۰ دست پوشاک نیز کشف کردند.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه، ارزش محموله های قاچاق کشف شده توسط نیروهای مرزبانی پاوه را هشت میلیارد ریال ذکر و گفت: در این راستا پنج قاچاقچی نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی در ادامه به کشف یک محموله قاچاق دام توسط نیروهای مرزبانی ثلاث باباجانی نیز اشاره کرد و گفت: با تلاش مرزداران این شهرستان ۹۴ راس گوسفند از قاچاقچیان پیش از خروج از کشور کشف شد.

سردار الهی، در پایان ارزش این محموله را نیز حدود سه میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در این راستا نیز ۲ قاچاقچی دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها