بیمه سلامت کرمان رتبه برتر جشنواره شهید رجایی را از آن خود کرد

کرمان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: این اداره کل رتبه برتر بیست و دومین جشنواره شهید رجایی این استان را در سال ۹۸ بین دستگاه‌های گروه سلامت و رفاه کسب کرده است.

محمد جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اداره کل بیمه سلامت کرمان رتبه برتر جشنواره شهید رجایی را بین دستگاه های گروه سلامت و رفاه این استان در زمینه شاخص های اختصاصی از آن خود کرده است.

وی اظهار داشت: اداره کل بیمه سلامت در مجموع در بین دستگاه های اداری از بعد شاخص های عمومی و اختصاصی دارای جایگاه برتر و عالی بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان همچنین با بیان اینکه تعداد افراد بیمه شده در این استان اکنون به افزون بر یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر رسیده است ، تاکید کرد: این تعداد قبل تشکیل سازمان بیمه سلامت ۱۷۰ هزار نفر بوده که رشد ۱۰ برابری را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح آزمون وسع برای بیمه شدگان افزود: شعار آزمون وسع "پرداخت بر اساس توان، دریافت بر اساس نیاز" است و با اجرای آزمون وسع و صدور دفترچه بیمه، ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی و ۹۰ درصد هزینه‌های بستری طبق تعرفه‌های دولتی از سوی بیمه پرداخت می‌شود.

جعفری با بیان اینکه شاخص پرداخت از جیب در تمام کشورها رتبه بندی می شود که این میزان در کشور ما قبل از اجرای طرح تحول بیش از ۵۵ درصد بود اما اکنون به کمتر از ۳۷ درصد رسیده است اظهار داشت: اکنون بیش از ۶۰ درصد هزینه ها توسط بیمه شدگان پرداخت می شود که این مقدار در برنامه ششم باید با عمق بخشی به خدمات به کمتر از ۲۵ درصد برسد و ایران در این زمینه مورد تقدیر سازمان های جهانی قرار دارد.

وی ادامه داد: این سازمان از نظر کارآمدی کمیتی تا پایان سال ۹۸ حدود ۱۰۰ درصد جمعیت این استان را تحت پوشش قرار داده بود و اکنون این اقدام بر اساس وسع مالی انجام می شود.

وی تاکید کرد: خط قرمز بیمه سلامت محرومان هستند و اقشار نیازمند همچنان باید از بیمه سلامت و بسته خدمات بیمه ای بهرمند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =