واشنگتن پست: کارزار انتخاباتی ترامپ محدودیت کرونایی را رعایت نمی کند

تهران- ایرنا- روزنامه واشنگتن پست روز یکشنبه نوشت:کارزار انتخاباتی ترامپ با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ و گسترش شیوع کرونا در آمریکا، دستورالعمل های بهداشتی کرونا را رعایت نمی کند.

به گزارش ایرنا، براساس اسناد ارائه شده توسط روزنامه واشنگتن پست، مقامات انتخاباتی ترامپ در تاریخ ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) درست دو روز قبل از ابتلای رییس جمهوری به ویروس کرونا در کمپین انتخاباتی شهر دلوث ایالت مینه سوتا دستورالعمل های بهداشتی کرونا را رعایت نکرده اند.

براساس این گزارش، نقض دستورالعمل ها در حالی در شهر دلوث نادیده گرفته شد که پیش از آن مقامات کمپین انتخاباتی ترامپ قبل از برگزاری مراسم با مقامات محلی توافقنامه ای تحت عنوان تعهد به اجرای دستورالعمل ها به امضاء رسانده بودند.

به گفته یک مقام محلی، به رغم امضای توافقنامه در حین ورود حامیان ترامپ در فرودگاه شهر دلوث هیچ از یک دستورالعمل های بهداشتی از جمله حفظ فاصله اجتماعی و الزام استفاد از ماسک های بهداشتی رعایت نشد.

به گفته مقامات محلی دلوث، دستورالعمل های بهداشتی کرونا در حالی رعایت نشد که در کمپین انتخاباتی ترامپ بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر حضور داشته اند.

تنها دو روز بعد از برگزاری کارزار انتخاباتی ترامپ در دلوث ایالت مینه سوتا، رییس جمهوری آمریکا به همراه همسرش به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون هشت میلیون و ۳۹۳ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و بیش از ۲۲۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان نیز پنج میلیون و ۴۶۳ هزار نفر گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =