۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84087626
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از یک تُن چوب قاچاق در کهنوج کشف شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان از کشف یک تُن و ۷۶۸ کیلوگرم چوب قاچاق از نوع کهور با تلاش ماموران پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی کهنوج خبر داد.

حمزه احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) با بیان اینکه چوب‌های کشف شده از نوع کهور است، اظهار داشت: چوب‌های قاچاق با یک وانت از استان هرمزگان وارد منطقه جنوب کرمان شده بود.

وی مقصد نهایی قاچاق چوب را استان فارس اعلام کرد و گفت: این محموله در شهرستان کهنوج توقیف و عامل حمل چوب‌های قاچاق دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان بیان داشت: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌های جنگلی وظیفه‌ای همگانی است از این رو مردم در این خصوص همکاری و مشارکت لازم را با یگان حفاظت داشته باشند.

وی گفت: نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به صورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

احمدی افزود: مردم طبیعت‌دوست، گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف زمین‌های ملی، قاچاق گیاهان دارویی و حفر چاه غیرمجاز در عرصه‌های ملی را به "شماره ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان" اطلاع‌رسانی کنند.

«کهور ازجمله چوب‌های با ارزشی است که این روزها با قیمت‌های بالایی در بازار سیاه عرضه می‌شود، همچنین از این چوب بیشتر برای ساخت قلیان‌ها و لوازم گران‌قیمت مصرف مواد مخدر و دست‌تراشی یا خراطی مصنوعات دیگر نیز استفاده می‌شود»

اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با یک میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش دارد.

کهنوج در ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.