۴ هزار واحد صنفی سبزوار در معرض آسیب ناشی از کرونا قرار دارند

سبزوار- ایرنا- رییس اتاق اصناف سبزوار گفت: چهار هزار واحد صنفی در این شهر از جمله صنوف مربوط به خوراکی و اقامتی بیش از سایر صنوف در معرض خسارت و آسیب ناشی از کرونا قرار دارند.

علی کیانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا تمامی واحدهای صنفی متضرر شده‌اند اما  بیشترین آسیب شامل برخی واحدهای صنفی همچون تالارها، رستوران‌ها، فست فودی‌ها، کافه‌ها، طباخی‌ها، آشپزخانه‌ها و سفره‌خانه‌ها شده است.
وی ادامه داد: تسهیلات حمایتی دولت ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا  هر چند مرهمی برای مشاغل متضرر از کروناست اما به تنهایی کافی نیست.
رییس اتاق اصناف سبزوار گفت: واحدهای صنفی این شهرستان بر اثر شیوع بیماری کرونا طی ماه‌های گذشته افزون بر هشت هزار میلیارد ریال خسارت دیده اند.
کیانی افزود: واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات برخورد می‌کند.
وی ادامه داد: سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است.

۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۱ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارد. مرکز این شهرستان ۳۰۵ هزار نفری در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۴۵۵ هزار و ۵۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =