واکنش مقام عراقی به "تحریم دیپلماتیک متقابل" ایران و آمریکا

بغداد - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق "تحریم‌های دیپلماتیک متقابل" میان ایران و آمریکا در خاک عراق را افزایش تنش جدید در منازعه مداوم میان تهران و واشنگتن دانست.

به گزارش ایرنا، «ظافر العانی» نایب رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق در گفت‌وگو با سایت «شفق نیوز» که از آن نزدیک به حزب دموکرات کردستان عراق یاد می‌شود، گفت: "منازعه دیپلماتیک جدید یکی از جنبه‌های درگیری آمریکا و ایران در عراق است. یک درگیری نظامی، سیاسی و اقتصادی وجود دارد و اکنون وارد بُعد دیپلماتیک شده است که این امر بی‌شک منعکس کننده افزایش تنش جدیدی میان دوطرف است".
وی تصریح کرد: این درگیری "بر تحرک دیپلماتیک عراق تاثیر می‌گذارد و دامنه آن را بسیار محدود می‌کند زیرا عراق باید روابط خود با این دو کشور پرنفوذ را با احتیاط و حساسیت زیادی مدیریت کند تا اینکه ناخرسندی هیچ یک از این دو کشور را باعث نشود".
آمریکا روز جمعه «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند نهاد ایرانی را در لیست تحریمی خود قرار داد.
وزارت امورخارجه ایران نیز به نوبه خود اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران «تیو تولر» سفیر آمریکا در بغداد و دو مقام دیگر این کشور را که در هماهنگی اقدامات تروریستی در عراق و منطقه و در ترور مجرمانه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و پیشبرد تحریم‌ها علیه ایران نقش داشتند، در فهرست اشخاص تحت تحریم قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =