مراسم عزاداری امام حسن عسکری(ع) در ایرانشهر برگزار شد

زاهدان- ایرنا- مراسم عزاداری امام حسن عسکری(ع) توسط دوستداران اهل بیت (ع) در حسینیه سیستانی‌های مقیم ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این مراسم که دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) حضور داشتند امام جمعه ایرانشهر با تسلیت شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به تبیین زندگی و مبارزات امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد و اظهارداشت: آنچه که از زندگی و مبارزات آن امام معصوم(ع)تحلیل و برداشت می‌شود باید تمام حرکات و برنامه زندگی اجتماعی و سیاسی ما را تحت تاثیر قرار دهد.

حجت‌الاسلام عیسی بزمانی آماده سازی مردم برای غیبت حضرت امام زمان (عج) را از کارهای بزرگ و ارزشمند امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می‌کردند.

وی بیان کرد: امام حسن عسکری(ع) در تمامی صفات و ویژگی‌های مثبت شخصیتی زبان زد عام وخاص بود. در این میان شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، و جرأت و شهامت از ویژگی های شخصیتی ایشان به شمار می‌آید. 

امام جمعه ایرانشهر گفت:  امام حسن عسکری(ع) برای ترویج و گسترش شریعت اسلام حقیقی تلاش های بسیار زیادی کردند.

وی ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) با بهره‌گیری از آموزه‌های والای اسلامی هدایت جامعه اسلامی را برعهده گرفت و با فرقه ها و اندیشه های انحرافی به مبارزه برخاست.

حجت الاسلام بزمانی اظهارداشت: روشنگری‌های امام یازدهم(ع) سبب شد تا حکومت عباسی از هیچ تلاشی برای ایجاد فشار بر ایشان دریغ نکند و سرانجام معتمد عباسی تصمیم به شهادت ایشان گرفت.
به گزارش ایرنا در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مدیحه سرایی ونوحه خوانی پرداختند و در غم شهادت امام حسن عسکری(ع) اشک ماتم ریختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =