اعلام آماده باش گردان‌های سرایا القدس با وخامت حال اسیر فلسطینی

تهران – ایرنا – گردان‌های «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهادی اسلامی فلسطین شنبه شب به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره وخامت حال «ماهر الاخرس» از اعضای زندانی این جنبش که دست به اعتصاب غذا زده، اعلام آماده باش و بسیج عمومی در میان نیروهای خود کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای فلسطین الیوم، یک عضو ارشد گردان های سرایا القدس اعلام کرد که شاخه نظامی جهاد اسلامی بعد از آنکه اخباری از وخامت حال «ماهر الاخرس» منتشر شد، تصمیم به آماده‌باش کامل گرفت.

ماهر الاخرس، ۹۰ روز است که در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده و اکنون با خطر مرگ مواجه است.

پیش تر گروهی از مردم فلسطین با تجمع مقابل بیمارستان محل بستری «ماهر الاخرس» واقع در سرزمین‌های اشغالی، خواستار آزادی این اسیر فلسطینی شده بودند.

ماهر عبداللطیف اخرس اسیر ۴۹ ساله فلسطینی در اعتراض به بازداشت موقت و بدون تفهیم اتهام خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای نامحدود زد.

این اسیر فلسطینی وصیت کرده که نمی‌خواهد در بیمارستان رژیم صهیونیستی از دنیا برود و خواسته که او را به بیمارستانی در کرانه باختری منتقل کنند تا در میان هموطنان و فرزندان خود جان دهد.

 پیش‌تر سخنگوی کمیته مقاومت فلسطین گفته بود: برای نجات الاخرس از زندان پیام‌هایی برای تمام طرف‌ها ارسال شده و اگر وی آزاد نشود، مقاومت این اقدام را با موشک پاسخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha