چهره سرشناس مخالف دولت ونزوئلا به اسپانیا گریخت

تهران- ایرنا- «لئوپولدو لوپز» از چهره های سرشناس مخالف دولت ونزوئلا که ۱۸ ماه گذشته را در اقامتگاه سفیر اسپانیا سپری کرده بود، به اسپانیا گریخت.

به گزارش ایرنا، پدر لوپز که نام او هم لئوپولدو لوپز است، بامداد یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: من تایید می‌کنم که او به اختیار خودش از سفارت اسپانیا رفته و بطور مخفیانه ونزوئلا را ترک کرده است.

لوپز خودش در توئیتی نوشت: مردم ونزوئلا، این تصمیم آسانی نبود اما مطمئن باشید که این خدمتگزار شما در هر جایی که باشد به مبارزه ادامه می‌دهد.

لوپز شهردار منطقه مرفه‌نشین «چاکائو» در کاراکاس بود و سال ۲۰۱۴ با آغاز اعتراضات ضددولتی دستگیر و راهی زندان شد. وی سپس در بازداشت خانگی قرار گرفت.

نظامیانی که لوپز را در بازداشت خانگی نگه داشته بودند، او را آزاد کردند و به اقامتگاه سفیر اسپانیا در کاراکاس پناهنده شد.

پدر لوپز گفت که پسر دو روز پیش سفارت اسپانیا را ترک کرده و روز جمعه وارد کلمبیا شد. وی از کلمبیا نیز خارج شده و برای پیوستن به خانواده‌اش راهی اسپانیا شده است.

دولت «نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا به این خبر واکنش نشان نداده اما سفارت مجازی آمریکا در ونزوئلا در توئیتی اعلام کرد: ما از آزادی لئوپولدو لوپز خوشحالیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =