۱.۵ میلیون نفر با ناوگان مسافربری چهارمحال و بختیاری جابه‌جا شد

شهرکرد- ایرنا- معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه زیرساختهای جاده‌ای استان در سالهای اخیر گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان مسافربری استان جابه‌جا شده‌اند.

حسین مالکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این تعداد مسافر با ۲۲۰ دستگاه اتوبوس، ۸۵۰ دستگاه مینی‌بوس و ۹۰۰ دستگاه سواری جابه‌جا شدند.
وی افزود: در این مدت جابه‌جایی مسافران از طریق ناوگان مسافربری استان نسبت به مدت مشابه ۵۰ درصد کاهش داشته است.
مالکی تصریح کرد: تمامی مسافران جابه‌جا شده از طریق ناوگان مسافربری استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.
وی یادآور شد: به علت شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن، هر دستگاه اتوبوس با ظرفیت محدود و حداکثر با ۱۰ صندلی نسبت به جابه‌جایی مسافر اقدام می‌کند.
به گزارش ایرنا، ناوگان مسافربری چهارمحال و بختیاری با یک‌هزار و ۹۷۰ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی به مردم خدمات می‌دهد.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها