نظارت‌های کرونایی در شهرهای ابهر و خرمدره تشدید می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: با توجه به شرایط کرونایی استان و طبق بازدیدهای میدانی نظارت و بازرسی ها در شهرهای ابهر و خرمدره با هدف کاهش شمار مبتلایان و بستری‌ها تشدید می‌یابد.

خدابخش مرادی نافچی شامگاه شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان از خرمدره  که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: روز گذشته تیم‌های بازرسی در قالب ۱۱ اکیپ به تعداد ۲۸۵ مورد بازرسی در شهرستان خرمدره انجام دادند و به دنبال آن، ۲۵ واحد صنفی پلمب و از ۳۰ واحد صنفی نیز تعهد اخذ شد.

وی با اشاره به اقداماتی نظیر برگزاری جلسه با روسای اتحادیه‌های صنفی و مجمع امور صنفی خرمدره  اضافه کرد: در این جلسات هرکدام از روسای اتحادیه‌ها موظف شدند، جلسه‌ای با صنف زیرمجموعه خود برگزار و تعهد لازم دریافت کنند که هم خود اصناف از ماسک استفاده کنند و هم به افرادی که ماسک نمی زنند، خدمتی ارائه ندهند.

مرادی نافچی افزود: همچنین جلسه مشترک شورای تامین شهرستان‌های ابهر و خرمدره برگزار شد که در این جلسه نیز مصوبات و تکالیفی بر عهده دستگاه‌های مختلف گذاشته و مقرر شد فرماندهان بسیج، تیم‌های بازرسی، نظارت و ارزیابی خود را فعال کنند و در این میان برخورد نیروی انتظامی نیز عملیاتی و قاطع باشد.

وی اظهار داشت: به شورای تامین ۲ شهرستان اعلام شد که برگزاری هر نوع مراسم عزدارای و عروسی چه در منزل و چه اماکن عمومی ممنوع بوده و در این میان مشکل نقاهتگاه ابهر نیز با هماهنگی دانشگاه آزاد استان برطرف و موافقت های لازم اخذ شد.

این مسوول ادامه داد: مجموع اقدامات و مصوبات انجام گرفته شهرهای ابهر و خرمدره هر کدام  به ۱۱ بلوک طبقه بندی شده و هر اکیپ بازرسی در هر روز بازرسی ها با مسوولیت مدیران شهرستان انجام که پس از بررسی وضعیت برخوردهای لازم انجام می گیرد.

وی تصریح کرد: روند افزایش رعایت پروتکل های فردی و جمعی در خرمدره  افزایش یافته که قرار گرفتن این شهرستان در زمره شهرستان های بحرانی کشور به دلایل مختلفی باز می گردد.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان نیز با اشاره به محدودیت‌های اِعمال شده طی هفته‌های گذشته گفت: متاسفانه ۲ محل به رغم اعمال محدودیت‌ها روی تعطیلی را به خود ندیدند که آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های ورزشی از جمله آنها به شمار می رود.

دکتر محمد رضا صائینی افزود: در خصوص آرایشگاه‌های زنانه نیز باید گفت با توجه به اینکه در محل‌های درب بسته و با تعیین وقت قبلی، خدمات ارائه می‌دهند، اما کار به جایی رسید که اعلام شد درب منزل مربوطه را پلمب کنند.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با باشگاه‌های ورزشی نیز باید توجه داشت که شرایط، بحرانی است که اداره کل ورز ش و جوانان استان نیز نسبت به این مساله توجه جدی داشته باشند.

موضوع مطرح شده دیگر در این جلسه فعالیت تالارها بود که رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این ارتباط گفت: مراسم جشن و ازدواج در ماه‌های محرم و صفر برگزار نمی‌شد که اکنون با سپری شدن این زمان برگزاری مراسم در روستاها و باغ‌شهرها آغاز شده که خطر انتشار ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

ناصر فغفوری افزود: تالارهای پذیرایی مبتنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با ۳۰ درصد ظرفیت هم و مجوز فعالیت وجود دارند و با این کار هم  می‌توان فعالیت آنها را کنترل و از طرفی مراسم مردم برگزار شود که در صورت انجام ندادن چنین کاری، نمی‌توان از برگزاری مراسم در باغ‌شهرها و روستاها جلوگیری کرد.

وی اظهار داشت: در صورت صدور مجوز برای فعالیت تالارها با یک‌سوم ظرفیت می‌توان با نظارت علوم پزشکی و دستگاههای متولی، فعالیت تالارها را کنترل کرد ضمن اینکه تا حدودی از مشکلات تالارها نیز کاسته می‌شود.

این در حالی است که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام چنین کاری را بر خلاف پروتکلها و مصوبات اعلامی ستاد ملی کرونا با توجه به شرایط قرمز کرونایی اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =