راه اندازی پرواز گرگان - آکتائو، برنامه جبران کمبود آب و یک خبر دیگر از گلستان

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که برقراری مجدد پرواز گرگان - آکتائو سبب توسعه روابط ایران و قراقستان در ابعاد مختلف بویژه حوزه اقتصاد خواهد شد.

به گزارش یکشنبه ایرنا؛ هادی حق‌شناس در جلسه ویدئو کنفرانس با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آکتائو قزاقستان که با حضور مدیرکل فرودگاه‌های گلستان و جمعی از مدیران اقتصادی و گردشگری این استان شمالی در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا موانع موجود را برطرف کنیم تا همکاری استان گلستان با اکتائو بیشتر شود و از سوی دیگر حجم، میزان و تعداد مسافر اولیه مدنظر شرکت هواپیمایی مربوطه را با همکاری اتاق‌های بازرگانی سه استان گلستان, مازندران و گیلان تامین خواهیم کرد.

وی بیان داشت: حدود ۱۵ هزار نفر قزاق در استان گلستان زندگی می‌کنند که روابط خانوادگی و فرهنگی با مردم جمهوری قزاقستان و شهر آکتائو داشته و می توانند آن را تقویت کنند.

استاندار گلستان تاکید کرد: ایران و قزاقستان دو کشور عضو اوراسیا هستند که این مهم می‌تواند در تفاهم‌نامه و معاهدات همکاری طرفین مورد توجه قرار باشد.
حبیب‌الله ملکوتی‌فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان هم با اعلام آمادگی برای کمک به راه اندازی هرچه زودتر این پرواز و ابراز امیدواری به سرآغاز فصل جدیدی از روابط فرهنگی، گردشگری، تجاری و اقتصادی، گفت: امیدواریم تعامل دو استان گلستان و منگستائو به توسعه هرچه بیشتر روابط ایران و قزاقستان منجر شود.

بندر آکتائو در استان مانگستائو قزاقستان و ساحل دریای خزر موقعیت ممتاز بین المللی در ابعاد مختلف دارد.

***

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان با یادآوری آمار بالای جان‌باختگان حوادث و سوانح رانندگی در این استان گفت: موقعیت بیمارستان تروما گرگان و ترافیک سنگین باعث شده بسیاری از بیماران به علت دیر رسیدن به مرکز درمانی جان خود را از دست دهند که باید راهکاری برای آن اتخاذ شود.

صادقعلی مقدم افزود: از دیگر سو مرکز ترومای گرگان فاقد باند نشستن برای بالگرد است و اساسا در ساختارهای شهری استان گلستان باید به موضوع پدافند غیرعامل اهتمام بیشتری شود.

وی تصریح کرد: پایداری گلستان در مقابل تهدید، اقدامات نظامی و خصمانه دشمن از طریق پایش دائمی، کاهش آسیب پذیری‌، تداوم فعالیت‌های ضروری، تامین نیازمندی‌های اصلی و حیاتی مردم و بسیج تمام منابع با استفاده از ظرفیت‌ مردمی و سازمان‌های مردم نهاد رسالت پدافند غیرعامل در اداره امور استان‌ است.

***

استاندار گلستان گفت که تغییر شکل تامین آب‌ از زیرزمینی به سطحی در گلستان بعنوان نیاز ضروری برای تامین آب آشامیدنی استان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

هادی حق‌شناس در نشست نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت سدها و شیرین‌سازی آب دریا می تواند به تامین پایدار آب آشامیدنی در استان کمک کند.

وی به دیدار اخیر خود با وزیر نیرو و تفاهمات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: حدود ۴۸ هزار میلیارد ریال پروژه در حوزه انرژی گلستان تعریف شده است تا بتوان بخشی از عقب‌ماندگی‌ گذشته را جبران کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها