بیش از ۵۰ درصد مساکن روستایی در ماکو مقاوم شده است

ارومیه- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن ماکو گفت: چهار هزار و ۳۶۰ واحد مسکن روستایی با هدف بهسازی واحدهای روستایی در این شهرستان مقاوم شده که بیش از ۵۰ درصد این مساکن را شامل می‌شود.

سید حیدر طالب زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر عملیات احداث مسکن و مقاوم‌ سازی  بیش از هزار واحد نیز در این شهرستان درحال انجام است.

وی ادامه داد: در شهرستان ماکو، هشت هزار و ۴۷ واحد مسکن روستایی وجود دارد که از این تعداد چهار و ۳۶۰ واحد از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن مقاوم شده و  بهسازی سایر واحدهای باقیمانده به  تعداد سه هزار و ۶۸۷ واحد جزو برنامه‌ های مهم این بنیاد است.

مدیر بنیاد مسکن ماکو اضافه کرد: همه واحدهایی که در آن ضوابط  آئین‌نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان رعایت نشده، نیازمند بازسازی است.

وی با بیان اینکه که در حال حاضر تسهیلات  مسکن روستایی به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ سود بانکی ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله (با احتساب دوران ساخت) و با ضمانت سفته زنجیره ای در حال پرداخت است، اظهار داشت: روستاییانی که در نظر  دارند از این تسهیلات استفاده کنند، می‌توانند بدین منظور به اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماکو واقع در شهرک ولیعصر - تقاطع خیابان استادان و امامت مراجعه کنند.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha