آذربایجان‌غربی، استان نخست کشور در  نسخه‌نویسی الکترونیک شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: موسسه‌ها و درمانگاه‌های طرف قرارداد این بیمه در استان به میزان ۹۳.۷ درصد از نسخه نویسی الکترونیک استفاده می کنند که در این خصوص رتبه نخست کشوری را دارا هستیم.

نادر نانبخش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار اشت: در حال حاضر ۹۵۹ مرکز درمانی و تشخیصی شامل مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها، ‌داروخانه‌ها و مراکز تصویربرداری در استان نسخه‌ها را به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌کنند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۴۵۴ مرکز شامل داروخانه، آزمایشگاه و مراکز تصویربرداری است که ۹۹.۶ درصد مراکز طرف قرارداد این استان را شامل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین ۵۰۵ مورد پزشک طرف قرارداد نیز به صورت الکترونیکی نسخه‌نویسی می‌کنند که ۹۳.۷ درصد مراکز طرف قرارداد آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود.

نانبخش اضافه کرد: نسخه‌نویسی الکترونیک در این مراکز به صورت تجویز دارو، معرفی به مراکز آزمایشگاهی و رادیولوژی است و سپس صورت حساب این مراکز به صورت الکترونیکی به اداره بیمه سلامت ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: الکترونیکی کردن دفترچه‌ها با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره‌وری بیشتر و خدمات‌رسانی بهتر اجرا می‌شود.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که اجرای آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح، با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.

اداره‌کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی حدود یک میلیون و ٩٠٠ هزار نفر در این استان بیمه شده دارد که زیرپوشش پنج صندوق این سازمان شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =