استفاده نکردن از ماسک عامل مهم وضع بحرانی پیرانشهر است

ارومیه- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر گفت: طی مهرماه امسال، شاهد افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در پیرانشهر بودیم که مهمترین عامل آن، استفاده نکردن از ماسک و شرکت در تجمع‌ها بوده است.

دکتر مجید کاسیان زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق اعلام وزارت بهداشت، پیرانشهر به همراه شهرهای مهاباد و ماکو از آذربایجان غربی در لیست شهرهای در وضعیت بحرانی به لحاظ شیوع فزاینده کرونا قرار گرفته است که باید با همراهی همدیگر، از تداوم این روند جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به پر شدن ۹۰ درصد ظرفیت بیمارستان پیرانشهر اضافه کرد: اکنون تنها چند تخت خالی در بیمارستان مانده است که باتوجه به افزایش روزانه آمار مبتلایان در این شهرستان، می‌تواند بسیار نگران کننده باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر ادامه داد: برای بیماریابی بهتر، طی روزهای گذشته تعداد نمونه‌گیری‌ها را افزایش داده‌ایم که جواب بیشتر از ۸۰ درصد نمونه‌گیری‌ها مثبت بوده است.

کاسیان زاده با اشاره به مثبت شدن تست بیش از یک هزار نفر از شهروندان پیرانشهری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون گفت: متاسفانه آمار فوتی‌ها نیز طی ماه گذشته افزایش داشته و تاکنون ۵۵ مورد فوتی ناشی از کرونا در پیرانشهر ثبت شده است.

پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =