۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84087378
۰ نفر

برچسب‌ها

مجموعه ورزشی در محلات کم برخوردار رشت ساخته می شود

رشت _ ایرنا - رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از ساخت مجموعه ورزشی در محلات کم برخوردار رشت خبر داد.

حمید رضا محمدی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شهرداری ها نقش بسزایی در ایجاد سبک زندگی و الگوهای رفتاری شهروندان دارند،  افزود: در راستای گسترش فضای ورزشی در رشت چند زمین شناسایی و در حال انجام مراحل قانونی برای اجرای ساخت مجموعه ورزشی در محلات کم برخوردار است.

وی توجه به ورزش را از جمله رسالت‌های ذاتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و  ورزشی شهرداری رشت دانست و اظهار داشت: هدف اصلی شهرداری ها تامین تسهیلات شهری و رفاهی شهروندان است لذا سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت براساس وظایف قانونی و تعریف شده، دسترسی آسان و ایمن سازی فضاها و مکان های ورزشی سطح رشت را در دستور کار خود قرار داده است.  

وی با تاکید بر لزوم ایجاد بستر ورزشی بر اساس گرایش شهروندان به فعالیت های ورزشی خاطر نشان کرد: با توجه به سبک زندگی شهرنشینی و فقدان  فعالیت جسمی و حرکتی شهروندان این سازمان تمام تلاش خود را برای ارتقای شاخص‌های سلامت جامعه به کار گرفته است.

محمدی با بیان اینکه شهرداری ها علاوه بر فعالیت های عمرانی نقش بسزایی در ایجاد سبک زندگی و الگوهای رفتاری شهروندان دارند،  اضافه کرد: گسترش زیرساخت ها و اجرای ورزش همگانی از دغدغه های شهرداری رشت است بنابراین گسترش ورزش همگانی در محلات و بوستان های شهر از برنامه‌های محوری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این شهر است.

وی با اشاره به همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با اداره کل ورزش و جوانان و روسای هیات‌های ورزشی در راستای مشارکت و اجرای ورزشهای همگانی در داخل محلات به ویژه کم برخوردار اظهار داشت: ساخت ۱۴ مجموعه ورزشی روباز طی سالهای اخیر به مرحله اجرا درآمده و به صورت رایگان در حال سرویس دهی به شهروندان است.

وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بازسازی کامل و تجهیز مجموعه‌های ورزشی شهید چمران، شهدای منظریه، دیوار سنگنوردی پارک قدس، زمین چمن مصنوعی پارک قدس، مجموعه ورزشی بوستان ملت، سالن ورزشی چند منظوره شهید سپهبد قاسم سلیمانی و سالن ورزشی حجاب "پارک بانوان" را در دستور کار قرار داده است.  

وی با تاکید بر اینکه مجموعه های ورزشی که در سالیان گذشته توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ساخت و تجهیز شده بود و براساس اولویت و به صورت مرحله ای بازسازی و تجهیز می شوند، گفت: مجموعه شهدای پل طالشان، مجموعه ورزشی اندیشه، زمین ورزشی مجتمع لاکانشهر، پارس سه، مجموعه ورزشی شهید حق شناس دخانیات، مجموعه ورزشی شهدای نخودچر، زمین ورزشی پارس‌سه، مجموعه ورزشی شهدای الغدیر، زمین ورزشی پارک قدس، مجموعه ورزشی شهدای گمنام در دستور کار سازمان برای بازسازی و تجهیز قرار دارند.  

محمدی با تاکید بر اینکه معاونت های فرهنگی ورزشی و اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت ارتباط مداوم با سایر نهادهای مرتبط به ویژه اداره کل ورزش و جوانان گیلان دارد، گفت: سازمان فرهنگی از ابتدای سال تاکنون با هیات های بسکتبال، ورزش های همگانی، والیبال، تنیس روی میز برنامه های مختلفی در مناسبت ها به صورت مشارکتی برگزار کرده است.

کلانشهر رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =